Opis projektu

Celem projektu Miejskiej Przystani Turystycznej jest utworzenie miejsca do odpoczynku w podróży, bazy dla imprez sportowych oraz uświadomienie, jak piękny teren nas otacza. Dlatego to właśnie na Sportowej 1 powinny powstać te założenia projektowe.
Południowa część Mińska Mazowieckiego jest obszarem rozwijającym się prężnie i bardzo naturalnym. Kiedy tylko zaczyna się sezon letni, ruch cyklistów, spacerowiczów i biegaczy jest wzmożony, a to dzięki infrastrukturze pieszej, rowerowej oraz pięknych okoliczności przyrody, które występują w tym regionie miasta. Istniejące szlaki pieszo-rowerowe są bardzo uczęszczane i bogate w walory przyrodnicze – jednak w obszarze miasta, brakuje miejsca na odpoczynek.
Ta Przystań (przystanek), byłby świetnym i ciekawym pomysłem.
Jednocześnie tworzenie takich miejsc jest propagowaniem zdrowego trybu życia. Świadomość o tym, jak bardzo ważny jest ruch, kontakty międzyludzkie, edukacja ekologiczna oraz przestrzeń dla najmłodszych to bardzo ważne elementy w obecnym mocno odizolowanym, przebodźcowanym świecie. Dlatego najlepiej relaksować się na sportowo, wśród przyrody. Idealną przestrzenią do tego jest cały obszar wokół ulicy Sportowej. Rower, biegi przełajowe, spacery, bogata fauna i flora mogą tylko zachęcać do poznania tego terenu oraz okolicznych kompleksów leśnych.
Stworzenie przestrzeni zagospodarowanej, w otulinie lasu byłaby idealnym miejscem do wykorzystania, przez wielu: biegaczy, spacerowiczów, rowerzystów, sportowców, młodzież, rodziców z dziećmi, mieszkańców, miłośników natury, przejezdnych – czyli ogół.

Dziś prosimy o głosy na projekt Miejskiej Przystani Turystycznej, a będzie on obejmował:
*przygotowanie podłoża: ułożenie kostki brukowej pod wiaty
*zagospodarowanie terenu (nowe nasadzenia, ułożenie trawnika z rolki)
*posadowienie 2 wiat/altan zadaszonych z ławkami i stolikami,
*stojak rowerowy,
*samobsługowa stacja naprawy rowerów,
*śmietniki
*2 lampy solarne
*tablica informacyjna
*przygotowanie przyłącza elektrycznego
*zakup masztu flagowego
*zakup zgniatarki do butelek
*urządzenie rekreacyjne do treningu z obciążeniem własnego ciała

Dzięki realizacji tych elementów zostałyby zaspokojone potrzeby zarówno na odpoczynek jak i rekreację. Dodatkowo altana\wiata mogłaby być wykorzystywana na cele lokalne: organizacje warsztatów, imprez sportowych, prezentacje twórczości lokalnej społeczności itp. (kwestie korzystania i zarządzania terenem wraz z urządzeniami powinien określać Regulamin).Wiemy również, że na Stadion Miejski przychodzi wielu amatorów ćwiczeń siłowych, dlatego w naszej Przystani zainstalujemy urządzenie do treningu z własnym ciężarem ciała.
Także dziś prosimy o Państwa głosy na Miejską Przystań Turystyczną, która może stać się ważnym punktem naszego miasta i bazą zbiorczo – wypadową łączącą przestrzenie leśne i miejskie.
Ważnym elementem Przestrzeni, prócz komfortowych urządzeń dla rowerzystów, miejsca dla odpoczynku dla ludności, powinny stać się również tablice informacyjne, zarówno o miejscu: w którym jesteśmy dziś, w którym nie byliśmy – historia oraz gdzie możemy być lub pojechać….

Kontakt

Adres SIEDZIBY

ul. Wyszyńskiego 56
05-300 Mińsk Mazowiecki

z

Telefon

25 752 24 46

E-mail

mosir@mosir.org.pl

Godziny pracy biura MOSIR sp. z o. o.

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 16:00