Decyzja nr 427.2023 z dnia 13.11.2023 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim

W związku z decyzją nr 295.2023 z dnia 14.08.2023 r. (znak HK.9027.76.2023) Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim po poborze próbek wody basenowej w dniu 10.08.2023 r. Miejski Ośrodek sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim sp. z o.o.: 1) Informuje o wystąpieniu zanieczyszczenia bakteriologicznego w niecce basenu rekreacyjnego w postaci bakterii Pseudomonas aeruginosa 1) Informuje o przekroczonej ogólnej liczbie mikroorganizmów w niecce jacuzzi 3) Wprowadza zakaz kąpieli w niecce rekreacyjnej, zjeżdzalni oraz jacuzzi od dnia 14.08.2023 r. g. 13:30 do czasu wyeliminowania zanieczyszczenia bakteriologicznego wody basenowej. Basen sportowy oraz sauny działają zgodnie z harmonogramem.

Szanowni Państwo jesteśmy zmuszeni znowu wyłączyć z użytkowania jedną z niecek basenowych. Na podstawie badań wody wpłynęła do nas decyzja o zamknięciu basenu sportowego w związku z wystąpieniem bakterii pseudomonas aeruginosa. Jest to dla nas kolejny już raz decyzja niezrozumiała, ponieważ równolegle przeprowadzone badanie w odstępie kilkudziesięciu minut przez niezależną firmę nie wykazało żadnych nieprawidłowości związanych z wodą. Nie możemy nazwać tej sytuacji inaczej niż kuriozalną. Mamy badanie sanepidu oraz drugie badanie przeprowadzone przez niezależną, akredytowaną firmę i mamy dwa różne wyniki badań. Ktoś by powiedział przypadek? Ciężko stwierdzić, sytuacja taka wystąpiła już drugi raz, stąd nasze zdziwienie. Po ostatnim zamknięciu basenu spowodowanym wykrytą bakterią, w przerwie technologicznej przeprowadziliśmy wymianę filtrów, serwis urządzeń dozujących chemię basenową, wymianę złóż filtrujących wodę. Były to kosztowne, ale również bardzo potrzebne działania, które miały za zadanie wyeliminowanie problemu powracającej bakterii. Niezrozumiała jest dla nas jeszcze jedna rzecz. Decyzję o zamknięciu basenu sanepid podejmuje na podstawie swoich badań, jednakże decyzję o ponownym uruchomieniu sanepid wydaje na podstawie badań wody robionych przez tą niezależną firmę, której badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Prosimy o wstrzymanie się z oceną naszych działań bo naszym zdaniem sprawa jest dziwna i niejednoznaczna. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i liczymy na zrozumienie.

h

Decyzja nr 427.2023 z dnia 13.11.2023 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim wraz z z wynikiem badań

h

Wyniki badań próbek pobranych w dniu 9.11.2023 przez GBA Polska

Kontakt

Adres

ul. Wyszyńskiego 56
05-300 Mińsk Mazowiecki

z

Telefon

25 752 24 46

E-mail

mosir@mosir.org.pl

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00