Brevet Mińskie 100 i 200

Brevet mińskie 200

Co to jest brevet?

Brevet to długodystansowy rajd rowerowy w czasie, którego uczestnicy muszą przejechać z góry zdefiniowaną trasę meldując się w zdefiniowanych punktach pośrednich w zdefiniowanym limicie czasu (nie szybciej niż i nie wolniej niż). Standardowe dystanse na jakich organizuje się brevety to 200km, 300km, 400km i 600km. Zbiór zasad, które obowiązują uczestników i organizatorów został zdefiniowany przez Audax Club Parisien (ACP) i musi być stosowany przez wszystkich organizatorów brevetów na całym świecie. Są to między innymi zasady dotyczące limitów czasu na przejazd, zasada samowystarczalności pomiędzy punktami kontrolnymi, niewyścigowy charakter brevetów oraz wiele innych zasad. Brevety odbywają się w otwartym ruchu samochodowym co oznacza, że uczestnicy muszą się stosować do przepisów ruchu drogowego obowiązujących na danym terenie.
 

Co to jest homologacja?

Określenie homologacja jest używane w dwóch znaczeniach: po pierwsze homologacja brevetu oznacza, że jest on uznawany przez ACP, a jego wyniki są rejestrowane przez tą organizację. Po zarejestrowaniu wyników ACP nadaje unikalny identyfikator wynikowi każdej osoby która ukończyła dany brevet, ten identyfikator to właśnie homologacja. Homologacje służą udowadnianiu, że ukończyło się brevety na konkretnych dystansach co jest wymagane przez organizatorów niektórych super brevetów czyli imprez na dystansie 1000km+.

Brevet  Mińskie 200 jak co roku odbędzie się w ostatni weekend kwietnia,
Start i meta zlokalizowane w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Spółka z o.o. ul. Sportowa
Przygotowaliśmy dla uczestników zmienioną trasę poprowadzoną po asfaltowych drogach, ciekawe zakątki których nie znacie.
W ramach opłaty startowej uczestnicy, którzy zakończą przejazd w limicie czasowym zostaną nagrodzeni pamiątkowym medalem.

Brevet Mńskie 100 stworzony dla osób, które nie czują się na siłach pokonać dystans 200km a 100km są w stanie pokonać w spokojnym tempie.
Start i meta zlokalizowane w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Spółka z o.o. ul. Sportowa
W ramach opłaty startowej uczestnicy, którzy zakończą przejazd w limicie czasowym zostaną nagrodzeni pamiątkowym medalem.

i

Regulamin

Start i Meta

Zapisy Brevet Mińskie 100

Zapisy Brevet Mińskie 200

Kontakt

Adres

ul. Wyszyńskiego 56
05-300 Mińsk Mazowiecki

z

Telefon

25 752 24 46

E-mail

mosir@mosir.org.pl

Godziny pracy administracji obiektu

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00