Dziś jest 2022-05-27
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Poprzednie lata

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych 20.03.2015

W dniu 20 marca 2015 w sali MOSiR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim odbyły Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych. Do zmagań przystąpiły trzy szkoły z terenu miasta, tj. ZSM nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 5. W ramach turnieju indywidualnego w którym wystartowało
75 osób, uczniowie rywalizowali na poziomie klas I-VI oddzielnie w kategorii dziewcząt oraz oddzielnie w kategorii chłopców. Zwycięzcy każdej z kategorii to Natalia Pawluk, Maks Stolarczyk (klasy I), Klaudia Wańko, Mateusz Pióro (klasy II), Angelika Santorek, Łukasz Jędrasik (klasy III), Milena Wytrykowska, Igor Bezłada (klasy IV), Magdalena Padzik, Michał Pióro (klasy V), Martyna Litawa, Bartosz Idźkiewicz (klasy VI). Wyżej wymienieni zawodnicy otrzymali z rąk Dyrektora MOSiR Roberta Smugi dyplomy oraz po raz pierwszy nagrody rzeczowe, które trafiły do ich rąk w wyniku odświeżonej formuły Mistrzostw. Wyniki indywidualne uczniów składały się na wyniki drużynowe - najlepszą szkołą, po raz kolejny, okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Wybickiego, drugie miejsce wywalczyli uczniowie ZSM nr 1, natomiast trzecia lokatę zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki. MOSiR składa serdeczne podziękowania reprezentantowi MKS Mazovia Łukaszowi Kosobudzkiemu za nieocenioną pomoc sędziowską.

zapraszamy do galerii zdjęć


Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w warcaby 100-polowe 07.04.2016 - podsumowanie

W dniu 7 kwietnia 2016 sali MOSiR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w warcaby 100-polowe, których organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz MKS Mazovia. W tegorocznej rywalizacji wzięły udział cztery szkoły z terenu miasta spośród których najlepszą, kolejny rok z rzędu, okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Wybickiego, zaraz przed Szkoła Podstawową nr 1 im. M. Kopernika (ZSM nr 1), Szkołą Podstawową nr 2 im. Dąbrówki oraz Publiczną Salezjańską Szkołą Podstawową im. Św. D. Savio.

Każda reprezentacja składała się z 24 osób (12 dziewczynek i 12 chłopców):
2 dziewczynki i 2 chłopców kolejno z klasy I, II, III, IV, V, VI.

Czytaj więcej...

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Mińska Mazowieckiego w warcabach 100-polowych 19.03.2014

W dniu 19 marca 2014 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz MKS Mazovia zorganizowali Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Mińska Mazowieckiego w warcabach 100-polowych. W niezwykle gościnnym klubie osiedlowym Przełom, po raz kolejny, wyłoniliśmy najlepszą szkołę miasta oraz najlepszych zawodników w kategoriach dziewczęta i chłopcy z klas I-III oraz dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI.

Pierwsze miejsce wywalczyła sobie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, zaraz przed Zespołem Szkół Miejskich nr 1, Szkołą Podstawową nr 2 i Szkołą Podstawową nr 6. Reprezentacje składały się z 18 zawodników:

Czytaj więcej...

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych - 31.03.2017

31 marca 2017 to data, która na długo zapadnie w pamięci uczestników Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych, Wszystko za sprawą rekordowej, jak na nasze turnieje frekwencji oraz niesamowitych emocji związanych z rywalizacją na wysokim poziomie. W ubiegły piątek prawie setka warcabistów rywalizowała w 25 osobowych reprezentacjach szkół podstawowych, tj. ZSM nr 1, SP nr 2, 5, ZS Salezjańskich oraz z placówki, która w tym roku miała swój debiut czyli ZS w Starej Niedziałce.

Po trzygodzinnej walce na podstawie indywidualnych osiągnięć utworzyła się drużynowa klasyfikacja końcowa. Pierwsze miejsce, tradycyjnie jak co roku (w tym roku jedynie z pięciopunktową przewagą) zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5, którzy wyprzedzili ZSM nr 1, a także ZS w Starej Niedziałce (3 miejsce), SP nr 2 (4 miejsce) oraz ZS Salezjańskich (5 miejsce).

Na szczególną uwagę zasługują tu wyniki indywidualne tworzące klasyfikację medalową, które przedstawiają się następująco:

ü  Klasy I: Urszula Zych (ZSM nr 1), Łukasz Padzik (SP 5)

ü  Klasy II: Maja Wasilewska (ZSM nr 1), Marcin Kamiński (ZS w Starej Niedziałce)

ü  Klasy III: Natalia Pawluk (ZSM nr 1), Filip Zalewski (ZS w Starej Niedziałce)

ü  Klasy IV: Maja Cieślik (ZS w Starej Niedziałce),  Mateusz Pióro (ZSM nr 1)

ü  Klasy V: Angelika Santorek (SP nr 5), Łukasz Jędrasik (SP nr 5)

ü  Klasy VI: Julia Wasilewska (ZSM nr 1), ex aequo Igor Bezłada (SP 5) oraz Jakub Santorek (SP 5)

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni z rąk Dyrektora MOSiR pamiątkowymi medalami w kolorze złota, szkoły cennymi pucharami zaś najwszechstronniejsi zawodnicy w każdej z klas cennymi nagrodami w postaci talonów do sklepu sportowego. W przerwach gier dzieci korzystały z pięknej pogody oraz z przygotowanego dla nich słodkiego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy zawodnikom i opiekunom za wspólnie spędzony czas oraz panu Łukaszowi Kosobudzkiemu za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

zapraszamy do galerii zdjęć


Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Mińska Mazowieckiego w warcabach 100 polowych 10.04.2013

W dniu 10 kwietnia 2013 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz MKS „Mazovia” byli organizatorami „Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych Mińska Mazowieckiego w warcabach 100 polowych”. Tego dnia w świetlicy MOSiR przy ul. Sportowej 1 zgromadziły się Szkoły Podstawowe z terenu Miasta: ZS nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 5. 18 reprezentantów każdej placówki (4 uczniów z klasy I, II i III oraz po dwóch z IV, V, VI) rywalizowało w 2 kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Pod czujnym okiem sędziego głównego zawodów Łukasza Kosobudzkiego oraz po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Szkół Podstawowych Mińska Mazowieckiego w warcabach 100 polowych - 10.04.2013

W klasyfikacji drużynowej, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego, która od lat wiedzie prym w rozgrywkach warcabowych, po raz kolejny zwyciężyła nad ZSM nr 1 oraz zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2. Po emocjonujących pojedynkach dzieci posiliły się świeżymi bułeczkami i z niecierpliwością czekały na ceremonię dekoracji. Uczestnicy Mistrzostw zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami natomiast szkoły otrzymały okazałe puchary i dyplomy z rąk Dyrektora MOSiR Pana Roberta Smugi.


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top