Home Tenis ziemny Grand Prix Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE ZIEMNYM - 9-10.09.2017
Dziś jest 2021-06-23
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE ZIEMNYM - 9-10.09.2017

Na kortach ziemnych przy ul. Wyszyńskiego 30a przeprowadzone zostały Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Tenisie Ziemnym zorganizowane wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Mińskomazowieckie Towarzystwo Tenisowe. Zgodnie z długoletnią tradycją Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński objął to wydarzenie honorowym patronatem fundując puchary dla finalistów.

Rokrocznie również Mistrzostwa Powiatu zaliczają się do cyklu tenisowego grand prix sezonu. Rywalizacja 26 zgłoszonych zawodników toczyła się przez dwa weekendy. 2-3 września rozegrano rundy eliminacyjne, zaś w dniach 9-10 września do walki przystąpiła najlepsza „ósemka”, która osiągnęła następujące wyniki:

Popis Jacek – Gołowicz Dariusz  9-7

Kalinowski Dariusz – Kowalczyk Artur  8-7

Bauć Janusz – Chrzanowski Hubert – Walkower Dla Baucia

Wiśniewski Rafał – Kielan Krystian  9-4

Półfinały: Kalinowski – Popis 9-4,    Bauć – Wiśniewski  9-3

Finał: Bauć – Kalinowski  1-6, 6-0, 10-7.

Jak sugeruje rezultat – mecz finałowy miał swoją dramaturgię – Janusz Bauć, który często przyjeżdża na mińskie turnieje z Warszawy i ma na koncie wiele wygranych zawodów był lekko faworyzowany przez sporą grupę kibiców tego pojedynku, tym bardziej, że w półfinale efektownie pokonał Rafała Wiśniewskiego. Dariusz Kalinowski także nie miał problemów w półfinałowym starciu z Jackiem Popisem, ale trzeba brać pod uwagę różnicę 20 lat na korzyść Janusza. I ten właśnie „drobiazg” być może przesądził o wyniku finału – w pierwszym secie Kalinowski przeważał wygrywając gładko 6-1, ale w drugiej odsłonie role się odwróciły – 6-0 dla Baucia. Dopiero dramatyczny „supertajbrejk” wyłonił tegorocznego mistrza powiatu, w którym zwyciężył Janusz Bauć 10-7. Pojedynki we wcześniejszych rundach potwierdzały raczej układ rankingowy mińskiego tenisa. Zawody zakończyły się wręczeniem finalistom okazałych pucharów Starosty Mińskiego oraz nagród ufundowanych przez MOSiR.

Komentarz: Bogdan Wasilonek


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top