Home Tenis ziemny Grand Prix Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty
Dziś jest 2021-07-30
Imieniny: Julity, Ludmily, Zdobyslawa

Mistrzostwa Powiatu

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE ZIEMNYM 2017

Od siedemnastu lat w kalendarz imprez tenisowych na kortach ziemnych przy ul. Wyszyńskiego 30a wpisana jest organizacja Mistrzostw Powiatu Mińskiego w Tenisie Ziemnym. Inicjatywa podjęta przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Mińskomazowieckie Towarzystwo Tenisowe zainteresowała w 2000 roku Starostę Mińskiego i od tego czasu została objęta Jego honorowym patronatem. Tradycyjnie również Mistrzostwa zaliczają się do cyklu tenisowego grand prix sezonu.

Tegoroczna rywalizacja 26 zgłoszonych zawodników toczyła się przez dwa weekendy,
tj. 2-3 września - rundy eliminacyjne oraz 9-10 września, kiedy do walki przystąpiła najlepsza „ósemka”, której wyniki przedstawiają się następująco:

  • Popis Jacek – Gołowicz Dariusz  9-7
  • Kalinowski Dariusz – Kowalczyk Artur  8-7
  • Bauć Janusz – Chrzanowski Hubert – Walkower Dla Baucia
  • Wiśniewski Rafał – Kielan Krystian  9-4

Półfinały: Kalinowski – Popis 9-4, Bauć – Wiśniewski  9-3

Finał: Bauć – Kalinowski  1-6, 6-0, 10-7.

Jak sugeruje rezultat – mecz finałowy miał swoją dramaturgię – Janusz Bauć, który często przyjeżdża na mińskie turnieje z Warszawy i ma na koncie wiele wygranych zawodów był lekko faworyzowany przez sporą grupę kibiców tego pojedynku, tym bardziej, że w półfinale efektownie pokonał Rafała Wiśniewskiego. Darek Kalinowski także nie miał problemów w półfinałowym starciu z Jackiem Popisem, ale trzeba brać pod uwagę różnicę 20 lat na korzyść Janusza. I ten właśnie „drobiazg” być może przesądził o wyniku finału – w pierwszym secie Kalinowski przeważał wygrywając gładko 6-1, ale w drugiej odsłonie role się odwróciły – 6-0 dla Baucia. Dopiero dramatyczny „supertajbrejk” wyłonił tegorocznego mistrza powiatu, którym został Janusz Bauć 10-7.

Zawody zakończyły się wręczeniem finalistom pucharów Starosty Mińskiego oraz nagród ufundowanych przez MOSIR.


MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE ZIEMNYM - 9-10.09.2017

Na kortach ziemnych przy ul. Wyszyńskiego 30a przeprowadzone zostały Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Tenisie Ziemnym zorganizowane wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Mińskomazowieckie Towarzystwo Tenisowe. Zgodnie z długoletnią tradycją Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński objął to wydarzenie honorowym patronatem fundując puchary dla finalistów.

Rokrocznie również Mistrzostwa Powiatu zaliczają się do cyklu tenisowego grand prix sezonu. Rywalizacja 26 zgłoszonych zawodników toczyła się przez dwa weekendy. 2-3 września rozegrano rundy eliminacyjne, zaś w dniach 9-10 września do walki przystąpiła najlepsza „ósemka”, która osiągnęła następujące wyniki:

Popis Jacek – Gołowicz Dariusz  9-7

Kalinowski Dariusz – Kowalczyk Artur  8-7

Bauć Janusz – Chrzanowski Hubert – Walkower Dla Baucia

Wiśniewski Rafał – Kielan Krystian  9-4

Półfinały: Kalinowski – Popis 9-4,    Bauć – Wiśniewski  9-3

Finał: Bauć – Kalinowski  1-6, 6-0, 10-7.

Jak sugeruje rezultat – mecz finałowy miał swoją dramaturgię – Janusz Bauć, który często przyjeżdża na mińskie turnieje z Warszawy i ma na koncie wiele wygranych zawodów był lekko faworyzowany przez sporą grupę kibiców tego pojedynku, tym bardziej, że w półfinale efektownie pokonał Rafała Wiśniewskiego. Dariusz Kalinowski także nie miał problemów w półfinałowym starciu z Jackiem Popisem, ale trzeba brać pod uwagę różnicę 20 lat na korzyść Janusza. I ten właśnie „drobiazg” być może przesądził o wyniku finału – w pierwszym secie Kalinowski przeważał wygrywając gładko 6-1, ale w drugiej odsłonie role się odwróciły – 6-0 dla Baucia. Dopiero dramatyczny „supertajbrejk” wyłonił tegorocznego mistrza powiatu, w którym zwyciężył Janusz Bauć 10-7. Pojedynki we wcześniejszych rundach potwierdzały raczej układ rankingowy mińskiego tenisa. Zawody zakończyły się wręczeniem finalistom okazałych pucharów Starosty Mińskiego oraz nagród ufundowanych przez MOSiR.

Komentarz: Bogdan Wasilonek


Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Masta Mińsk Mazowiecki - 2017

 


Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym o Puchar Starosty Mińskiego 2-3.09.2017

Regulamin Mistrzostw Powiatu w Tenisie Ziemnym o Puchar Starosty Mińskiego


Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Tenisie Ziemnym 2016 - podsumowanie

W dniach 3, 4, 10, 11 września 2016 na kortach MOSiR przy ul. Wyszyńskiego 30a w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Tenisie Ziemnym, które swoim honorowym patronatem rokrocznie od 2000 roku obejmuje Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło 38 tenisistów z naszego miasta oraz okolic, a ich zmagania przedstawiają się następująco:

Wyniki od ćwierćfinałów:

CHRZANOWSKI HUBERT – SZUBA MAREK  6-4, 6-4

BAUĆ JANUSZ – PIOTROWSKI WALDEK  6-2, 3-6, 10-1

WIŚNIEWSKI RAFAŁ – GOŁOWICZ DARIUSZ  6-4, 3-6, 10-5

KUREK KAROL – PIĄTEK WOJCIECH  7-6, 6-4.

Półfinały:

BAUĆ – CHRZANOWSKI  2-6, 6-3, 10-5

KUREK – WIŚNIEWSKI  6-1, 6-2.

FINAŁ:

KUREK – BAUĆ  6-1, 6-3.

Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Tenisie Ziemnym są  ostatnim turniejem tego sezonu zaliczanym do klasyfikacji grand prix 2016. Czołówka zawodników walczyła więc nie tylko o wynik w Mistrzostwach ale też o ostateczną pozycję w rankingu - co wiązało się z udziałem w Turnieju Masters. Sytuacja do końca nie była wyjaśniona, bo stawka blisko 20 graczy jest bardzo wyrównana i nie było w niej zdecydowanego lidera w tym sezonie. Jednak ostatni akord należał do 18-letniego Karola Kurka, który zdecydowanie wygrał te zawody i całą klasyfikację 2016. Ojciec Karola – Wojciech Kurek – weteran mińskich kortów- od dawna przygotowywał syna do tenisowych zmagań widząc w nim duży talent, który niewątpliwie będzie odkrywany w następnych sezonach.

Warto podkreślić, iż zgodnie z wieloletnią tradycją wręczenie pucharów i upominków dla najlepszej „ósemki” nastąpiło w obecności Starosty Mińskiego – Antoniego Jana Tarczyńskiego, Dyrektora MOSiR – Roberta Smugi oraz Członków Zarządu MMTT z Prezesem Jackiem Zbikowskim na czele.


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top