Home Tenis ziemny Grand Prix Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego o Puchar Burmistrza Masta
Dziś jest 2021-07-30
Imieniny: Julity, Ludmily, Zdobyslawa

Mistrzostwa M.M o Puchar Burmistrza

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Tenisie Ziemnym - 22-30.05.2021

Regulamin


MISTRZOSTWA MIŃSKA MAZOWIECKIEGO W TENISIE ZIEMNYM 2017

Prawie od dwudziestu lat żelaznym punktem tenisowego harmonogramu na mińskich kortach są Mistrzostwa Miasta o Puchar Burmistrza. Tradycją również stała się współorganizacja tego wydarzenia przez Mińskomazowieckie Towarzystwo Tenisowe. MOSiR funduje puchary, nagrody, a MMTT deleguje sędziów do prowadzenia imprezy – tym razem byli to – Irek Wróblewskii Jacek Popis.

Mistrzostwa Miasta odbyły się na kortach ziemnych przy ul. Wyszyńskiego 30, z tą różnicą, że obiekt przejęło w zarządzanie od MOSIR MMTT. Także w tym roku po raz pierwszy gospodarzem tych rozgrywek było Mińskomazowieckie Towarzystwo Tenisowe.

Zawody zaliczane do klasyfikacji grand prix sezonu 2017 i trwały przez dwa weekendy – w dniach 3,4 czerwca rozegrano rundy eliminacyjne oraz 10 i 11 czerwca, gdzie do pojedynków przystąpiła „zwycięska ósemka”, która osiągnęła następujące wyniki.

Popławski Mariusz – Wiśniewski Rafał  9-6

Kosiorek Marek – Wróblewski Irek  9-4

Bauć Janusz – Kielan Krystian  9-6

Słodownik Cezary – Marcinkowski Krzysztof  9-7

Półfinały;  Popławski – Kosiorek  9-1,   Bauć – Słodownik  9-7.

Finał;  Popławski – Bauć  9-6.

Zacięta rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Mariusza Popławskiego (Mińsk Maz.), który w finale uporał się z Januszem Bauciem (Warszawa). W półfinałach znaleźli się Marek Kosiorek (Węgrów) oraz Czarek Słodownik (Mińsk Maz.). Popławski Mariusz potwierdził supremację na mińskich kortach w tym sezonie nie przegrywając jeszcze żadnego meczu. Grając w poprzednich latach (przeważnie w Warszawie) nabrał doświadczenia, co w połączeniu z talentem daje mu pozycję niekwestionowanego lidera w mińskim tenisie, tym bardziej, że w turnieju ciągłym (challenge) również prowadzi bez porażki. Należy tu zauważyć, że wspomniane zmagania osiągnęły niesamowite tempo i popularność wśród naszych tenisistów, przez co – być może – spadła nieco frekwencja na turniejach grand prix. W Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego wzięło udział 32 zawodników. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody z rąk Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Michalika, Radnego Miasta – Jerzego Gryza oraz członków zarządu MMTT.


Mistrzostwa Mińska Mazowieciego 2013

W kalendarzu sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a także Mińskomazowieckiego Towarzystwa Tenisowego od kilkunastu lat pojawiają się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w tenisie ziemnym rozgrywane na kortach MOSIR.

W tym roku przypadły one na 8-9 czerwca – eliminacje oraz 15-16 czerwca – turniej główny.

Tradycją też się stało że głównym trofeum zawodów był PUCHAR BURMISTRZA MIASTA

Do turnieju zgłosiło się 38 zawodników – wśród nich doświadczeni weterani, oldboje w pełnej sprawności fizycznej, młodzi o różnym poziomie zaawansowania technicznego oraz kilku dopiero poznających tenisowe abecadło. Jak we wszystkich turniejach zaliczanych do klasyfikacji GRAND PRIX rozgrywki toczyły się systemem pucharowym zaczynając od najsłabszych a dalej z każdą rundą włączając wyżej notowanych w turniejowym rankingu.

Taka formuła pozwala powalczyć z reguły każdemu z rywalem o podobnej sile gry.

Mimo wielu zaciętych pojedynków trudno się doszukać niespodzianek tym bardziej, że stawka około 20 tenisistów jest dość wyrównana. Niewątpliwie jednak wyróżniają się na tym tle półfinaliści mistrzostw a zwłaszcza ich zwycięzca – 20-letni Karol Zawadka – na co dzień trenujący w Warszawie.

Wyniki turnieju głównego

Królak Michał –   Wojdak Dariusz  9-3
Piątek Wojciech Popis Jacek  9-3
Kalinowski Dariusz    Szuba Marek  9-1
Siperek Marcin Wasilonek Bogdan  9-5
Zawadka Karol Chrzanowski Hubert 9-3
Wróblewski Ireneusz Jarzębski Jacek  9-7
Marcinkowski Krzysztof       Wiśniewski Rafał  9-6
Piotrowski Waldemar Popławski Mariusz  9-2

Ćwierćfinały
Królak Michał Piątek Wojciech 9-4
Kalinowski Dariusz Siperek Marcin 9-6
Zawadka Karol Wróblewski Ireneusz 9-0
Piotrowski Waldemar Marcinkowski Krzysztof 9-1

Półfinały
Królak Michał Kalinowski Dariusz 9-6
Zawadka Karol Piotrowski Waldemar 9-4

FINAŁ
Zawadka Karol Zawadka Karol 6-3, 7-5

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali puchary i upominki z rąk Burmistrza Miasta – Marcina Jakubowskiego oraz Radnego miasta – Jerzego Gryza podczas uroczystego zakończenia zawodów przy korcie na ul. Sportowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć


MISTRZOSTWA MIŃSKA MAZOWIECKIEGO W TENISIE ZIEMNYM O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA 2016

Wyniki losowania – terminarz rozgrywek

 


Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w tenisie ziemnym - 2014

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził tenisowe mistrzostwa miasta na kortach MOSiR przy ul. Wyszyńskiego 30 w terminach: 7-8 czerwca – eliminacje, 14-15 czerwca – turniej główny.
Jak wszystkie turnieje zaliczane do klasyfikacji grand prix sezonu rozpoczynał się rundami kwalifikacyjnymi dla najsłabszych graczy, których zwycięzcy trafiali na coraz mocniejszych zawodników. Wyłoniona „szesnastka” spotkała się tydzień później w turnieju głównym.
W sumie do rywalizacji przystąpiło 40 zawodników.

Wyniki od ćwierćfinałów:

Piątek Wojciech – Słodownik Cezary 9-2

Szuba Marek –Wojdak Dariusz9-5

Gołowicz Dariusz – Jarzębski Jacek 9-4

Wiśniewski Rafał – Piotrowski Waldemar 9-6

Półfinały: Piątek – Szuba –walkower dla Piątka z powodu kontuzji rywala

                 Wiśniewski – Gołowicz 9-2

Finał: Piątek – Wiśniewski  6-3, 4-6, 13-11.

Jak wskazuje wynik, mecz finałowy mistrzostw był bardzo zacięty. Wojtek w tym sezonie jeszcze niepokonany tym razem napotkał zdecydowany opór Rafała, który dość niespodziewanie przebił się do finału. Po dwóch setach stan meczu był remisowy, dlatego zgodnie z tenisową tradycją sędzia zarządził supertajbrek – czyli dogrywkę do 10 punktów. W takich przypadkach oprócz techniki dużą rolę odgrywa koncentracja i wytrzymałość psychiczna.

W zawodach zanotowano wiele niespodzianek obecność w półfinałach Rafała, a także Marka Szuby i Darka Gołowicza świadczy o ich świetnej formie tenisowej.

Z drugiej strony trzeba zauważyć, że cała czołówka to prócz Wiśniewskiego czterdziesto-pięćdziesięciolatkowie prezentujący dość podobny stabilny poziom.

Tradycyjnie, honorowy patronat nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Pan Marcin Jakubowski, a puchary i upominki dla zwycięzców wręczali zastępca Burmistrza – Krzysztof Michalik, radni – Jerzy Gryz i Robert Gałązka oraz Dyrektor MOSIR –Robert Smuga.

zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top