Dziś jest 2021-06-19
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Czerwiec 2021
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

Poprzednie lata

Tenisowe wianki 23.06.2012

W piątkową noc świętojańską a także dzień później organizowano dużo imprez – również sportowych. ŚWIĘTOJAŃSKI TURNIEJ DEBLOWY W TENISIE ZIEMNYM ma już kilkunastoletnią tradycję i zawsze gromadzi liczną grupę zawodników i kibiców. W sobotę 23 czerwca na obiekcie MOSIR przy Aquaparku stawiło się 20 par podzielonych na grupy w zależności od zaawansowania tenisowego.. ciekawym pomysłem było stworzenie grupy rodzinnej gdzie rodzice występowali  w parach ze swoimi pociechami, choć w tym przypadku wygrało małżeństwo – BEATA i ARTUR KOWALCZYK. To był udany turniej dla duetów mieszanych ponieważ zwycięzcami okazali się ANNA PŁAZA i JANUSZ BAUĆ, którzy przyjechali z WARSZAWY i pokonali kilku renomowanych mińskich tenisistów. Gościliśmy też kilku zawodników z WĘGROWA, GARWOLINA – fama o mińskich zawodach świętojańskich dawno rozeszła się po obiektach tenisowych w innych miastach – i jak zwykle MOSIR przygotował przekąskę przy stole i grillu oraz puchary statuetki dla najlepszych , które wręczyli DYREKTOR MOSIR –ROBERT SMUGAiPREZES MIŃSKOMAZOWIECKIEGO TOWARZYSTWA TENISOWEGO – JACEK JARZĘBSKI.

Wyniki turnieju od ćwierćfinałów:
MARCINKOWSKI K. / KOMOROWSKI A.    -  KOWALCZYKOWIE 6-3
PŁAZA A. / BAUĆ J.    -   PIĄTEK W. - PRZYBYSZ G. 6-4
BEREDA L. / KRÓLAK M.    - SADOWSKI M. / SZUBA M. 6-2
POPŁAWSKI M / ZAWADKA K    - SZYMCZYKOWSKI G. / ŁUKASZEWICZ     6-2
       
Półfinały:
PŁAZA A. / BAUĆ J.    - MARCINKOWSKI K. / KOMOROWSKI A. 6-2
POPŁAWSKI M. / ZAWADKA K.    - BEREDA L. / KRÓLAK M. 6-1
       
Finał:
PŁAZA A. / BAUĆ J.    - POPŁAWSKI M. / ZAWADKA K. 6-2

               

ŚWIĘTOJAŃSKI TENIS ZIEMNY - 21.06.2013

W piątek 21 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Świętojański Turniej Deblowy w Tenisie Ziemnym na obiekcie sportowym przy ulicy Wyszyńskiego 56, który zakończył się po godzinie 3.00 w sobotę. To nie były mistrzostwa miasta ani powiatu, to nie był żaden z turniejów zaliczanych do prestiżowej klasyfikacji GRAND PRIX sezonu, to nie były także rozgrywki sponsorowane przez właścicieli wielkich firm czy przedsiębiorców związanych z mińskim tenisem. Ale to właśnie ten niepozorny jednodniowy a właściwie wieczorno-nocny turniej z okazji świętojańskiego powitania lata od wielu lat budzi najwięcej emocji i przyciąga najwięcej uczestników na korty tenisowe MOSIR. Przyjechali tenisiści z Warszawy, Siedlec, Mrozów, Kałuszyna i prawie wszyscy bywalcy miejscowi. W sumie organizator dopuścił do rozgrywek 27 par deblowych – to jest 54 zawodników. Pojawili się jeszcze spóźnialscy, ale z powodów organizacyjnych sprawne przeprowadzenie zawodów przy takiej frekwencji było niezwykle trudne tym bardziej, że sprawdził się czarny scenariusz długotrwałej ulewy.

Czytaj więcej...

Debel Świętojański 21.06.2014

Komunikat techniczny 


 

Debel Świętojański 21.06.2013

  

 

Regulamin Świętojańskiego Turnieju Deblowego w Tenisie Ziemnym

  

 

 


Świętojański Turniej Deblowy w Tenisie Ziemny - 20.06.2015 - podsumowanie

Na deblowy turniej tenisowy z okazji nocy świętojańskiej zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się 25 par. frekwencja była więc zbliżona do lat ubiegłych. Jak zwykle oprócz mińskich tenisistów  nie zabrakło gości z tenisowych kortów z Warszawy. Węgrowa, Siedlec i bliższych miejscowości. Od początku turnieju panowała przyjacielska atmosfera wśród zawodników i dużej grupy kibiców. Organizatorzy zadbali o właściwą oprawę – puchary upominki, grill, stół wiejski. Rywalizacja toczyła się systemem pucharowym – przegrywający odpadali co skróciło czas imprezy – pierwsze pojedynki rozpoczęły się w sobotę – 20 czerwca o godzinie 16.00 – ale finał kończył się już grubo po północy. Mieli w nim wystąpić faworyci – Wojciech Piątek w parze z Mariuszem Popławskim – jako najlepsi singliści tegorocznego GRAND PRIX  oraz  Marcin Siperek z Rafałem Słodownikiem – młodzi wychowankowie mińskich kortów, obecnie instruktorzy tenisowi trenujący w Warszawie. Potwierdziła się jednak opinia ,że świetni singliści nie muszą być mistrzami debla. Oba duety przegrały z instruktorem – Andrzejem Lisem i jego uczniem – Karolem Kurkiem. Andrzej poza skuteczną grą potrafił właściwie ustawić młodego Karola, który wreszcie grał bez kompleksów i mocnymi uderzeniami zmuszał przeciwników do błędów. Siperek ze Słodownikiem byli o tyle usprawiedliwieni, że potraktowali turniej zabawowo grając drewnianymi rakietami rodem z lat siedemdziesiątych. Mimo to w ćwierćfinale pokonali silny duet z Węgrowa – Stefan Bennefoux / Michał Szcześniak.

Czytaj więcej...

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top