Dziś jest 2021-06-18
Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Czerwiec 2021
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

2012 - podsumowanie


Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę maja Mińsk Mazowiecki stał się już po raz XVII miejscem, gdzie świętowało ponad 520 biegaczy, biorących udział w tegorocznym Ogólnopolskim Biegu Ulicznym XVII „Mazowiecka Piętnastka” .

Bieg główny na piętnaście kilometrów, poprzedziły biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach: 500m, 800m, 1500m oraz 3200m.

218 zawodników zacięcie rywalizowało w następujących kategoriach:

 1. Szkoły Podstawowe klasy IV i młodsi
 2. Szkoły Podstawowe klasy V i VI
 3. Szkoły Gimnazjalne
 4. Szkoły Ponadgimnazjalne

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez: Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Firmę Jeans Box Jerzy Gryz, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Szkołę Pływania „Anakonda” Tomasz Radomiński oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim.

Warto dodać, iż Biegi Dziecięce i Młodzieżowe zostały objęte patronatem Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega” w związku z tym dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi koszulkami, łapkami, poradnikami biegacza, chustami i innymi gadżetami nawiązującymi do akcji.

Po ceremonii dekoracji, w której uczestniczyła trzykrotna rekordzistka świata w biegu na 100m przez płotki Pani Grażyna Rabsztyn odbył się 2 Bieg Krawaciarza na dystansie ok. 300m. W biegu wzięli udział między innymi: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Kulma, Radni Rady Miasta oraz Sponsorzy. Była to akcja promująca zdrowy styl życia i zachęcająca wszystkich mieszkańców obecnych na placu przez pałacem Dernałowiczów do najprostszej i najtańszej formy aktywności fizycznej.

Punktualnie o godz. 12.00 na starcie stanęło 308 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na dystansie 15km w 17 kategoriach:

Wśród mężczyzn najlepsi byli:

 1. RYBAK SERGII
 2. ROGOVTSON STEPAN
 3. MASHEI PAVEL

A wśród kobiet triumfowały:

 1. FISIKOWIVICI LILIA
 2. NAFRANOVICH IRYNA
 3. KALIŃSKA RENATA

Oprócz kategorii generalnej, przeprowadzono również klasyfikację w następujących podziałach:

 1. Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Kobiet
  1. ZWIERZ MARTA
  2. SZYMAŃSKA-KOPCIŃSKA EWA
  3. KULMA KATARZYNA
 2. Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Mężczyzn
  1. BADUREK MACIEJ
  2. LAMPARSKI ZBIGNIEW
  3. MOŻDŻONEK ANDRZEJ
 3. V Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim
  1. Możdżonek Andrzej
 4. Mazowiecka Spółka Gazownictwa
  1. Scibior Krzysztof
 5. Osób niepełnosprawnych
  1. Ziółkowski Jacek

Oraz w poszczególnych kat. wiekowych:

KOBIETY: 16-29, 30-39, 40-49 i 50 lat i powyżej

MĘŻCZYŹNI: 16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69 oraz 70 lat i powyżej

Szczegółowe wyniki na http://www.mosir.org.pl/mazowiecka-pietnastka/wyniki

Wszyscy biegacze, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji „Mazowieckiej Piętnastki” zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami a 150 z nich również koszulkami. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane i wręczane przez jak zwykle niezawodnych sponsorów.

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg z zachwytem komentowali „Strefy Kibica” zorganizowane w sposób bardzo profesjonalny przez Szkoły Podstawowe z terenu Miasta spośród których, na wyróżnienie zasługuje SP nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Szkoła ta, została oceniona przez samych biegaczy jako najlepiej dopingująca do wysiłku i nagrodzona nagrodą rzeczową.

Tegoroczna „Piętnastka” była szczególna nie tylko dla zawodników, którzy pojawili się na placu przed pałacem Dernałowiczów w rekordowej liczbie ale również dla kibiców, którym organizatorzy przygotowali mnóstwo darmowych atrakcji, konkursy z nagrodami oraz występ Zbigniewa Wodeckiego.

27 maja 2012 był ważny również dla organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania i w bardzo sprawny sposób zrealizowali bardzo obszerny program tegorocznej edycji.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Pan Robert Smuga, chciałby złożyć szczególne podziękowania dla pracowników MOSiR, dla Państwa Urszuli i Jacka Rudzkich, Pana Tomasza Radomińskiego oraz klubu „Barakuda”, Pana Krzysztofa Ślusarczyka, Pani Iwony Dróżdż Dyrektor Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. Gen. Wł. Andersa, dla Dyrektorów Szkół Podstawowych z terenu miasta, Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie, no i przede wszystkim dla służb porządkowych, które tego dnia stanęły na wysokości zadania:

 1. Komendanta Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim Pana Roberta Kokoszki oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim Pana Piotra Wojdy
 2. Komendanta Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim Pana Romana Wiaranowskiego
 3. Komendanta Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim Pana Dariusza Bogackiego
 4. Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Pana Jarosława Ufnala
 5. Komendanta Hufca „Mazowsze” Pana Tomasza Szczepanika

Galeria zdjęć SuperSport

 

 

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top