Dziś jest 2022-08-18
Imieniny: Boguslawa, Bronislawa, Ilony

Poprzednie lata

IX Integracyjne Igrzyska Sportowe

W dniu 4 października 2016 w niezwykle gościnnych murach Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbyły się IX Integracyjne Igrzyska Sportowe, których organizatorem rokrocznie są GM nr 2 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku sześć reprezentacji z terenu powiatu, tj. Szkoła Podstawowa nr 5, 6, ZSM nr 2, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Krok Dalej”, ZS Specjalnych w Ignacowie oraz GM nr 2 zostało... dumnie przywitanych przez Panią Bożenę Machetę Inspektor do Spraw Oświaty i Wychowania reprezentującą Urząd Miasta, Panią Izabelę Komorowską z Wydziału Oświaty i Promocji w Starostwie Powiatowym, Panią Elżbietę Sieradzińską Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pana Grzegorza Wyszogrodzkiego Dyrektora GM nr 2 oraz Pana Roberta Smugę Dyrektora MOSiR. Całe wydarzenie rozpoczęło się od dumnego przemarszu reprezentantów każdej placówki, którzy przy odpowiedniej oprawie muzycznej wnieśli flagę Igrzysk oraz ogień olimpijski. Następnie dzieci rozpoczęły swoją zabawę na ośmiu specjalnie przygotowanych torach. Pierwszym zadaniem był slalom z zakładaniem/zdejmowaniem ringo, następnie slalom z kijem hokejowym, z ogromną dmuchaną piłką, z przenoszeniem przedmiotów za pomocą szczypców i łopatki oraz inne. Po półtoragodzinnych zmaganiach nastąpił bardzo przyjemny czas, czyli krótki odpoczynek przy przepysznym grillu, którym częstowali się nie tylko sami zainteresowani, ale również opiekunowie. Kiedy wszyscy napełnili już swoje żołądki nastąpiło uroczyste wręczenie trofeów! Okazałe puchary, specjalnie przygotowane dyplomy oraz pamiątkowe medale w złotym kolorze to nagrody ufundowane przez Organizatorów, które były przyczyną cudownych uśmiechów na twarzach dzieci! To właśnie wspaniała zabawa, głośne kibicowanie oraz niezapomniane emocje pozostaną w pamięci dzieci i Organizatorów. Dziękujemy!

zapraszamy do galerii zdjęć


Igrzyska Sportowe Ignaców 12.10.2015

W dniu 12 października 2015 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem Igrzysk Sportowych „Łączy Nas Sport”, które zostały zrealizowane w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Ignacowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a’Paulo. W związku z niesprzyjającą aurą tegoroczne zmagania odbyły się w sali sportowej, nie jak w latach ubiegłych na powietrzu. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, które rywalizowały na dwóch torach pokonując 8 sprawdzianów sportowo-rekreacyjnych z przymrużeniem oka. Celem konkurencji, których atrybutami były nie tylko akcesoria sportowe, ale również przyrządy codziennego użytku, była tylko i wyłącznie dobra zabawa. Należy jednak podkreślić, iż po wykonaniu konkurencji wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki. Głośne kibicowanie, szerokie uśmiechy, ogromna radość i wdzięczność stały się nieodłącznym elementem Igrzysk, które po raz czwarty zagościły w ofercie MOSiR. Spotkanie w Ignacowie jest kontynuacją zeszłotygodniowych zmagań realizowanych podczas VIII Integracyjnych Igrzysk Sportowych. MOSiR serdecznie dziękuje za zaproszenie oraz liczy, iż podjęta cztery lata temu inicjatywa będzie realizowana przez następne lata.

zapraszamy do galerii zdjęć


Integracyjne Igrzyska Sportowe 30.09.2013

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim byli gospodarzami VI Sportowych Igrzysk dla dzieci z klas integracyjnych z terenu miasta i okolic. 30 września zaprosiliśmy dzieci z miejskich szkół podstawowych nr 5 i 6, gimnazjalnych nr 2 i 3, Szkoły Podstawowej w Mrozach, Rudzienku i Starogrodzie oraz  Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży z MPDZ „Krok Dalej” na boiska wielofunkcyjne przy Aquaparku. Podczas uroczystej ceremonii otwarcia Igrzysk, której kulminacyjnym punktem był przemarsz i zawieszenie flagi Igrzysk, głos zabrali zaproszeni goście, tj.: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski oraz Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Dzieci powitał także Dyrektor MOSiR oraz pomysłodawca przedsięwzięcia – Grzegorz Wyszogrodzki, na co dzień Dyrektor Gimnazjum nr 2. Ponad 140 dzieci została podzielona na siedem grup, które bawiły się tego dnia wspólnie uczestnicząc w 7 konkurencjach: slalom z rakietką i lotką, z woreczkiem na głowie, ringami, rzut woreczkami i piłką lekarską do celu oraz serso. Największą frajdę dzieciom sprawił slalom w parach, którego zadaniem było pokonać tor w taki sposób, by duża, pompowana piłka umieszczona pomiędzy dziećmi nie upadła. Po wyczerpujących konkurencjach integracja przeniosła się na grilla, który tego chłodnego dnia i w takim towarzystwie smakował jak żaden inny tego roku. Podczas ceremonii zakończenia Dyrektor GM nr 2 Grzegorz Wyszogrodzki oraz Dyrektor MOSiR Robert Smuga podziękowali za wspólną zabawę oraz uśmiech, który jest największym podziękowaniem dla organizatorów. Rozdano paczki ze słodyczami, a dzieci szczęśliwe powędrowały do domu. Warto zaznaczyć, że tydzień wcześniej pracownicy MOSiR odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ignacowie, gdzie przeprowadzili konkurencje sportowo-rekreacyjne dedykowane wychowankom. Ten dzień i podziękowania składane na nasze ręce utwierdziły nas w przekonaniu zasadności inicjowania tego typu przedsięwzięć. Szeroką integrację wokół sportu dzieci z różnych środowisk, z różnymi problemami sprawnościowymi na stałe wpisano w zadania Ośrodka.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Igrzyska Integracyjne - 06.10.2015

W dniu 6 października 2015 na boisku MOSiR przy ul. Wyszyńskiego 56 w Mińsku Mazowieckim odbyły się VIII Integracyjne Igrzyska Sportowe, których organizatorem byli Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podczas ceremonii otwarcia imprezy, której przewodzili Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski, Dyrektor GM nr 2 Pan Grzegorz Wyszogrodzki, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Pani Urszula Soroka, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Edyta Ludwiniak, Zastępca Dyrektora SP nr 5 Pani Anna Ciszkowska, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka Pani Maria Ostaszewska, Prezes Zarządu Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Krok Dalej” Pani Grażyna Wiącek oraz Zastępca Dyrektora MOSiR Pan Henryk Kulhawik nastąpiło uroczyste wniesienie flagi Igrzysk i przywitanie dzieci. W tegorocznej imprezie wzięły udział dzieci z klas integracyjnych z sześciu jednostek z terenu powiatu, tj. ZS nr 2, SP nr 6, SP w Starogrodzie, GM nr 2, Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Krok Dalej”. Uczestnicy, zostali podzieleni na 8 grup i mieli do wykonania 6 konkurencji sportowo-rekreacyjnych z których najbardziej atrakcyjną okazał się slalom z ogromną dmuchaną piłką. Po wyczerpującej rywalizacji z przymrużeniem oka organizatorzy przygotowali grilla, który rekompensował wysiłek. Najprzyjemniejszą częścią imprezy była ceremonia dekoracji, której przewodzili Organizatorzy wręczając wszystkim dzieciom pamiątkowe medale. Po raz kolejny integracja wokół sportu zakończyła się sukcesem o czym świadczą uśmiechnięte buzie uczestników i opiekunów. Dziękujemy za wspólną zabawę.

zapraszamy do galerii zdjęć


27.09.2012

27 września 2012 w Ośrodku Wychowawczym w Ignacowie pracownicy MOSiR przeprowadzili „Igrzyska Sportowe” dla dzieci.

Z okazji wspomnienia św. Wincentego a’Paulo MOSiR zorganizował dla podopiecznych Sióstr Miłosierdzia „Dzień Sportu”. Ok. 50 wychowanków brało czynny udział w 6 konkurencjach (zakładanie ringa, slalomy, gra w hokeja, tory przeszkód itp.). Tego dnia nie liczył się czas tylko dobra zabawa w bardzo sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Dyrektor MOSiR Pan Robert Smuga wręczył każdemu dziecku pamiątkowy dyplom za udział w Igrzyskach a dzieci odwdzięczyły się radosnym uśmiechem, który był najbardziej wdzięcznym podziękowaniem dla organizatorów.

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top