Home Puchar Burmistrza 30.04.2013
Dziś jest 2022-08-18
Imieniny: Boguslawa, Bronislawa, Ilony
Sierpien 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Puchar Burmistrza 30.04.2013

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy ważny sprawdzian mińskich kolarzy z Klubu V-MAX. Podopieczni Jacka Tomkiewicza już trzy tygodnie wcześniej rozpoczęli przygotowawczy okres startowy dostarczając nam wielu powodów do satysfakcji przywożąc, praktycznie z każdej imprezy, miejsca na pudle. W miniona sobotę świetnie pojechali na warszawskim Służewcu, gdzie miał miejsce coroczny wyścig "Otwarcie sezonu szosowego na Mazowszu", gdzie zdobyli kolejne laury. Tego dnia puchary oraz nagrody pieniężne odebrali: Piotr Kieblesz (I miejsce w kategorii ORLIK oraz II miejsce w kategorii OPEN, Dominik Jastrzębski (III miejsce w kategorii ORLIK), Domini Jarosz (I miejsce w kategorii Junior Młodszy) oraz Jacek Tomkiewicz (II miejsce w kategorii Masters).

Dzień później, w słoneczne niedzielne południe do rywalizacji ruszyły dzieci oraz młodzież mińskiego Klubu. Areną zmagań był Merida Mazovia MTB Maraton w Legionowie, który zgromadził na starcie ponad 1.200-u zawodników. Skupieni w powiatowych szkółkach kolarskich - filiach V-MAX-u młodzi adepci sztuki kolarskiej, poszli śladem starszych kolegów. Tutaj nasza młodzież z powiatu mińskiego kilkakrotnie stawała na podium. W najmłodszych kategoriach wiekowych puchary oraz nagrody odebrali: Małgorzata Pyrek (III miejsce), Kinga Zgorzelska (III miejsce), Dawid Rosochacki (III miejsce), Maciej Proniewicz (III miejsce). Warto dodać, że dla wielu z nich była to pierwsza, tak duża impreza kolarska.

30 kwietnia 2013 (wtorek) w Mińsku Mazowieckim czeka ich znacznie trudniejsze zadanie i nieporównywalnie silniejszy stres. Sympatycznym chłopakom w limonkowym koszulkach będzie bardzo zależało żeby w nowym, wzmocnionym składzie, jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. W tym dniu o godz. 16:00 Klub Kolarski V-MAX Mińsk Mazowiecki, skupiony przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, stanie do walki z międzynarodowym peletonem zawodowców w Kolarskim Kryterium Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki !!! Następnie rozegrana zostanie II edycja Wyścigu Dookoła Mazowsza dla Amatorów, w ramach Ogólnopolskiej Ligii Masters Cup 2013. W tym wyścigu również zobaczymy reprezentantów V-MAX-u oraz innych kolarzy z powiatu mińskiego. Obok "elity mińskiego klubu" zobaczymy w akcji również kolarski narybek z naszego powiatu.

Nasi kolarze jak zawsze - zapowiadają walkę do końca. Organizatorzy wyścigu wprowadzili dla kolarzy specjalną innowację w regulaminie, który będzie znacznie surowszy względem poprzednich lat. Sami zawodnicy taką formę ścigania nazywają "kolarską rzeźnią". A o co chodzi dokładnie ? Niech będzie to tajemnicą, aż do dnia wyścigu. Jedno jest pewne - dla kibiców oznacza to nieporównywalnie silniejsze wrażenia i niezapomniane emocje.

Patronat honorowy nad wyścigiem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecku - Marcin Jakubowski.

Długi majowy weekend niesie mieszkańcom powiatu mińskiego więcej kolarskich emocji. Już dwa dni później, 2 maja (czwartek), w godzinach porannych kolorowy peleton kolarski po raz pierwszy wjedzie do Halinowa, gdzie odbędzie się IV edycja
Wyścigu Dookoła Mazowsza dla Amatorów, w ramach Ogólnopolskiej Ligii Masters Cup 2013. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Halinów - Adam Ciszkowski, a pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Klub Kolarski V-MAX Mińsk Mazowiecki.


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top