Home VI Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz.
Dziś jest 2022-01-18
Imieniny: Beatrycze, Malgorzaty, Piotra
Styczen 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

VI Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz.

9 marca 2013r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa mazowieckiego na VI Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz.

W szranki turniejowe stanęło 115 zawodników. Rozegrane zostały trzy turnieje systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund po 15 minut z podziałem na poszczególne typy szkół:

  • Turniej A –  szkoły gimnazjalne
  • Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI
  • Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III

W turnieju A

  • w kategorii chłopców I miejsce  wywalczył Damian Koseski (Gimnazjum PMS w Mińsku Mazowieckim), Paweł Dębała (Gimnazjum PMS w Mińsku Mazowieckim), Arkadiusz Abramowski (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mińsku Maz.)
  • w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Kamila Koseska (Gimnazjum PMS w Mińsku Maz.), Alicja Woźnica (Gimnazjum nr 119 Warszawa), Małgorzata Krzewska (Gimnazjum nr 1 Mińsk Maz.)

W turnieju B:

  • w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Mikołaj Brodowski (SP nr 12 Otwock), II miejsc Michał Szulejko (SP nr 12 Otwock), III miejsce Przemysław Laszczak (SP Wiązowna).
  • w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Pola Parol (SP nr 5  Mińsk Maz.), II miejsce Tkaczyk Weronika (SP nr 100 Warszawa), III miejsce Joanna Kaczmarska (SP 12 Otwock).

Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wywalczył  Jakub Ślązak.

W turnieju C:

  • w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Michał Szewczak (SP 154 Warszawa), II miejsce  Stanisław Leleń (SP Celestynów), III miejsce Nikodem Jachimowicz (SP Wierzbno)
  • w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Zuzanna Łaszczuk (SP 353 Wesoła), II miejsce Maria Zaborowska (Salezjańska SP Mińsk Maz.), III miejsce Zofia Łaszczuk (SP 353 Wesoła)

Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz.wywalczył  Aleksander Pisarczyk, II miejsce Igor Weber, III miejsce Michał Jedynak.

Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja najmłodszych – Krasnale. Zwycięzcą tej kategorii został Aleksander Szewczak (MSP Warszawa), na drugiej pozycji uplasowała się Maria Mrzygłód (Przedszkole nr 5 w Mińsku Maz.), Aleksander Powierża (Przedszkole nr 6
w Mińsku Mazowieckim).

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była  klasyfikacja drużynowa

  • Gimnazja

I miejsce – Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Maz.

II miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła w Mińsku Maz.

III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Otwocku

  • Szkół  podstawowych klas IV- VI

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 Otwock

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. J.Wybickiego  w Mińsku Maz.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrem

  • Szkół  podstawowych klas I-III

I miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Maz.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrem

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Węgrowie

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach obu turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top