Home Święto Hokeja w Mińsku
Dziś jest 2022-07-05
Imieniny: Antoniego, Bartlomieja, Karoliny
Lipiec 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Święto Hokeja w Mińsku

W minioną niedzielę, po raz kolejny, Mińskie Towarzystwo Hokejowe we współpracy z MOSiR zorganizowało Turniej Hokeja na lodzie o Puchar Dyrektora MOSiR.

Na początek bo już o godz. 8.00, w szranki stanęli młodzież i dorośli. Tym razem mecz finałowy rozegrany został pomiędzy drużyną MTH ”ICEMEN” a Grupą Hokejową Otwock. Mimo rywalizacji i sportowego ducha walki panowała przyjacielska atmosfera. Mecz trwał dwa razy po 30 min i zakończył się wynikiem 13: 4 dla mińszczan - tym samym Puchar Dyrektora po raz drugi z rzędu pozostał w Mińsku.

Strzelcy bramek dla MTH:

Kamil Ołdak  3

Kamil Borucki  4

Paweł Milart  1

Włodzimierz Ponikowski  1

Krzysztof  Piętka  1

Daniel Rutkowski  3

Jednak główną atrakcją dnia i tegorocznego turnieju był rozegrany po raz pierwszy (miejmy nadzieję, że nie ostatni!) mecz drużyn dziecięcych pomiędzy wychowankami Mińskiego Towarzystwa Hokejowego a ich rówieśnikami z Siedleckiego Towarzystwa Hokejowego. Aby wyrównać szanse i zwiększyć emocje, zmagania dzieci podzielono na dwie grupy wiekowe: do lat 8 i starsze 9 - 15 lat.

Oczywiście najwięcej emocji, zarówno wśród zawodników jak i licznie zebranych kibiców, wzbudził mecz najmłodszych miłośników hokeja. Maluchy z wielkim zaangażowaniem i determinacją rywalizowały pomiędzy sobą i nie chodziło tam o strzelone bramki, bo nie one były najważniejsze a o samą możliwość zagrania „mini” meczu i zaprezentowania się przed swoimi rodzicami.

Po niemalże 30-sto minutowej rozgrywce zmęczone, aczkolwiek szczęśliwe maluchy schodziły do szatni. Aby docenić ich wysiłek i udział w meczu, każde dziecko zostało udekorowane pamiątkowym medalem przez przedstawicieli MTH.

Po maluszkach przyszła kolej na poważniejszą rywalizację starszych dzieci wychowanków STH i MTH.

Mecz ten trwał dwie tercje po 20 min i zakończył się niespodziewanym wynikiem 2: 1 dla mińskiej drużyny.

Skład drużyny MTH                   Skład drużyny STH
Kuba Kowalczyk   Hubert Zieliński
Dominik Bąkała - 1 bramka   Grzegorz Boruta
Antek Gańko - 1 bramka   Maksymilian Kisieliński - 1 bramka
Michał Perzanowski   Radosław Krzymowski
Daniel Świerzewski   Jasiek Jakubowski
Piotr Wójcik   Sebastian Sadłowski (bramkarz)
Kuba Safaryn   Adrian Zaorski
Kuba Kowalczyk   Maksym Maroniuk
Łuk Śmiechasz Śmiech    
Piotrek Lipieński(bramkarz)    

W podziękowaniu za sportową rywalizację, ale również po to, aby zachęcić dzieci 

do dalszych treningów wszyscy uczestnicy meczu zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, a kapitanowie drużyn odebrali puchary z rąk prezesa MTH Włodzimierza Ponikowskiego.

Święto hokeja w naszym mieście zakończyło się wspólnym posiłkiem. Było to, co każdy młody hokeista lubi najbardziej: pizza, cola i słodkie ciasteczka.

To jednak nie koniec hokejowych zmagań. W najbliższym czasie planowany jest wyjazd dzieci na mecz rewanżowy do Siedlec. Mamy nadzieję, że dostarczy równie dużo emocji.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top