Dziś jest 2022-10-01
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Poprzednie lata

Ogólnopolskie Biegi Uliczne - 31.05.2015 - podsumowanie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miński Klub Biegacza DREPTAK oraz MKS Mazovia byli organizatorami największej imprezy biegowej w mieście Ogólnopolskich Biegów Ulicznych 20 Mazowieckiej Piętnastki i 1 Mazowieckiej Piątki.

Biegi główne poprzedzały biegi dziecięce i młodzieżowe (204 zawodników), Bieg Przedszkolaka (57 dzieci), Krawaciarza i Biegi Rodzinne (16 rodzin),
więc plac przy ul. Chełmońskiego był wypełniony bardzo licznie zarówno przez zawodników jak i kibiców. W jubileuszową edycję biegów został wpisany również Miński Dzień Rodziny, który swoim honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski. W obchody 2 Mińskiego Dnia Rodziny włączył się również MDK z Piknikiem Mleczne Skrzaty. W trakcie trwania tych dwóch imprez prowadzano 10 konkurencji sportowo-rekreacyjnych w iście międzynarodowym towarzystwie wolontariuszy z Fundacji EBU. Wszyscy, którzy pokonali co najmniej osiem konkurencji otrzymali nagrodę gwarantowaną, natomiast o godzinie 15.00 i 17.00 odbyły się losowania, podczas których wręczonych zostało mnóstwo cennych nagród rzeczowych. Dodatkowo, w ramach obchodów Dnia Rodziny organizatorzy zapewnili mnóstwo bezpłatnych stanowisk dla dzieci, tj. malowanie twarzy, kucyki, ścianka wspinaczkowa, fotobudkę, dmuchane zabawki, eurobungee oraz inne równie ciekawe atrakcje. Dzień Rodziny, tak hucznie obchodzony podczas tegorocznej edycji biegów, był przyjemnym ich akcentem, ale najważniejsi  tego dnia byli biegacze świętujący jubileusz.

W dwudziestej edycji biegu Mazowiecka Piętnastka wystartowało 219 zawodników – 41 kobiet i 178 mężczyzn,  natomiast w Mazowieckiej Piątce, wpisanej w cykl Grand Prix Traktu Brzeskiego, wystartowało 249 zawodników, tj. 95 kobiet i 154 mężczyzn. Łączna liczba zawodników, którzy ukończyli bieg to 468 to na dzień dzisiejszy rekord. Tegoroczny dystans 15 km wygrali Okseniuk Sergi oraz Michajlowa Daria, a Piątkę Veretskij Pavlo i Trzaskalska Izabela, natomiast wyniki Mistrzostw Mińska Mazowieckiego na obu dystansach przedstawiają się następująco:

XX Mazowiecka Piętnastka

1. Kulma Katarzyna, Lamparski Zbigniew

2. Lemanowicz Izabela, Tymiński Paweł

3. Szlązak Beata, Lemanowicz Łukasz

4. Kulma Martyna, Lipiec Sebastian

5. Domań Krystyna, Piotrowski Mariusz

6. Wicik-Kowalczyk Aleksandra, Reczek Sebastian

I Mazowiecka Piątka

1.Pachacz Elwira, Pyszel Florian

2. Mucha Magdalena, Czyżkowski Paweł

3. Świokło Emilia, Zduńczyk Sławomir

4. Koperska Anna, Michalak Michał

5. Szubert Agnieszka, Truszczyński Radosław

6. Majszyk Renata, Murawski Mariusz

Równie wspaniałym akcentem imprezy była obecność inicjatorów przedsięwzięcia Janusza Boguckiego, Janusza Szymańskiego, Andrzeja Ryszawy, Krystyny Siankowskiej – wdowy po Piotrze Siankowskim oraz Zbigniewa Grzesiaka, którzy w towarzystwie Dyrektora MOSiR Roberta Smugi wspominali pierwsze edycje biegu. Gościem honorowym imprezy był również Wielki Mistrz skoków wzwyż Artur Partyka oraz Tadeusz Kotowicz, który przebiegł z nami już „300km” tj. wziął udział we wszystkich biegach Mazowieckiej Piętnastki. Dodatkowo ogromną niespodzianką zarówno dla zawodników jak i kibiców był wielki tort, którego skosztowało ponad 300 osób, jak również konkurs z nagrodami rozegrany wśród dzieci, młodzieży, kibiców i zawodników.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w biegu, kibicom i publiczności oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizację i wsparcie. Serdeczne podziękowania składamy

Miński Klub Biegacza DREPTAK

MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki

Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki

Policealna Szkoła Medyczna w Mińsku Mazowieckim

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim

GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

Szkoła Pływania Anakonda Mińsk Mazowiecki

Klub Walki i Fitness Grappler

Fundacja EBU

Straż Miejska w Mińsku Mazowieckim

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim

Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim

OSP Mińsk Mazowiecki

OSP Kędzierak

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim

Zarząd Dróg Miejskich w Mińsku Mazowieckim

ZHP Komenda Hufca Mazowsze

Tygodnik Nowy Dzwon, Podlasie24.pl,

Katolickie Radio Podlasie, Tygodnik Siedlecki

oraz wszystkim sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom Ogólnopolskich Biegów Ulicznych.

 

Dyplom za udział XX Mazowiecka Piętnastka

Dyplom za udział I Mazowiecka Piątka

 


Ogólnopolskie Biegi Uliczne - 12.09.2021


Kolejne gorące zmagania za nami

W dniu 27 maja 2018 na placu przed MDK w Mińsku Mazowieckim odbyło się wspaniałe widowisko sportowe, które jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji mamy przyjemność organizować nieprzerwanie od 23 lat. Od kilku edycji czynnie w organizację imprezy włączył się Klub Sportowy Barakuda na czele z Prezesem Tomaszem Radomińskim. Wsparcia merytorycznego udzielał nam Miński Klub Biegacza DREPTAK.

Ogólnopolskie Biegi Uliczne 23. Mazowiecka Piętnastka i 4. Mazowiecka Piątka to dwa atestowane dystanse, które w tym roku przyciągnęły na start odpowiednio 326 oraz 336 osób. Oba biegi, czwarty rok z rzędu, wpisują się w szeroko zakrojoną inicjatywę Grand Prix Traktu Brzeskiego. W tegorocznej edycji Mazowieckiej Piętnastki i Mazowieckiej Piątki bardzo miło było nam gościć w Mińsku Mazowieckim zawodników z całego świata. Oprócz Polaków na starcie stanęli zawodnicy z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Kenii czy USA którzy pokazali jak walczyć w trudnych warunkach pogodowych - w niebywały upał i słońce. Od godziny 7.00 wszyscy zawodnicy mogli w biurze zawodów odbierać pakiety startowe (po raz pierwszy pakiety wydawaliśmy też w dwa dni poprzedzające bieg) , po czym po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez słynne cheerleaderki z Show Dance Hasao, punktualnie o godzinie 10.00 biegacze usłyszeli wystrzał z pistoletu startowego, który padł z rąk Halowej Mistrzyni Europy i brązowej medalistki Halowych Mistrzostw Świata Lidii Chojeckiej. Jako pierwszy, dystans 5 km pokonał Cherutich Nelson Kipkodei z Kenii (14’:58”) , a tuż za nim Rop Abel Kibet również z Kenii (15’:03”) oraz Badurek Maciej (15’:21”). Czwarte miejsce, zajął Iveruk Mykhaylo z Ukrainy (15’:43”). Wśród kobiet triumfowała zawodniczka LKS Ostrowianka, III Polka w Maratonie Wrocławskim 2015, Mistrzyni Polski nauczycieli w Maratonie Wrocławskim 2015 Ewa Jagielska (17’:05”), zaś na kolejnych lokatach uplasowały się Wójcik Anna z klubu KKS Victoria Stalowa Wola (17’:46”) i Yakimowicz Nataliya z Ukrainy (18’:50”), jako czwarta dobiegła Mariola Sudzińska z AKM Olsztyn (18’:57”). W bogatym programie niedzielnej imprezy, nie zabrakło również Biegu Krawaciarza, którego celem jest propagowanie i popularyzacja biegania przez wszystkich na co dzień noszących bardziej zobowiązującą garderobę! Po pokonaniu 450m dystansie wszyscy „odważni” otrzymali pamiątkowe krawaty i słodkie upominki. 

Tuż przed godziną 12.00 do rywalizacji gotowi byli wszyscy piętnastkowicze, którzy rozgrzani do czerwoności przez piękne tancerki z zespołu Hasao i słońce stanęli na linii startu gotowi do zmagań. Jak twierdzą sami zainteresowani była to świetnie przygotowana trasa, nie tylko dzięki uprzejmości służb mundurowych, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników, ale również dzięki mieszkańcom miasta, którzy licznie zebrali się i mocno dopingowali zawodnikom.

Po 46’28’’ na mecie pojawił się zwycięzca 23. Mazowieckiej Piętnastki  Rop Abel Kibet tuż przed Rotich Mark Kipchumba (46’:55”) i Cherutich Nelson (47’:00”) zaś wśród reprezentantów naszego kraju 7 miejsce (52’:26”) zajął Zbigniew Kalinowski (52’:26”). Kategorię kobiet zwyciężyła Fiskovicz Lilia
z czasem 55’:57”, tuz za nią dobiegła Proteziuk Vita (56’:05”) oraz Hellen Jepkosgei Kimutai (57’:05”).

Tytuł najlepszego mińszczanina na 15 km wywalczył Paweł Tymiński, zaś na 5 km Maciej Badurek. Wśród kobiet na 15 km najszybszą kobietą okazała się Beata Szeląg, a na 5 km Elwira Łoza. Po raz drugi przeprowadzono konkurencje dla najlepszych drużyn, na 15 km wygrał klub Benedek Team, a na 5 km MKB Dreptak. Po wyczerpującym wysiłku nastąpił najbardziej przyjemny czas. Czas uroczystych dekoracji, którym przewodzili przyjaciele naszego biegu. W tym roku na obu dystansach nagradzaliśmy w następujących kategoriach:

  • kobiety i mężczyźni: 16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60 lat i powyżej,
  • Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego
  • Najstarszy zawodnik i zawodniczka
  • Niepełnosprawni
  •  klasyfikacja drużynowa

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchar, dyplom oraz nagrodę pieniężną, natomiast zawodnicy z lokat 2-4 dyplomy i nagrody pieniężne W klasyfikacji Mistrzostw Mińska Mazowieckiego zawodnicy, którzy zajęli lokatę 1-6 otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz nagrody specjalne od przyjaciół i sponsorów przedsięwzięcia. Organizując tak szeroko skrojone przedsięwzięcie, jako organizatorzy nigdy nie zapominamy również o najmłodszych. Dlatego właśnie dla nich rokrocznie przygotowujemy biegi dziecięce i młodzieżowe w licznych kategoriach wiekowych.

  • Klasy I-II SP
  • Klasy III-IV SP
  • Klasy V-VI SP
  • Klasy VII oraz II i III GM

W tym roku na starcie wszystkich kategorii łącznie pojawiło się 230 młodych zawodników. Każdy po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody za miejsca I - III po raz kolejny zostały ufundowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Najbardziej przyjemnym akcentem biegów najmłodszych, był oczywiście Bieg wróżek i elfów, który  swoim rozmachem i niesamowitymi efektami wizualnymi podbił serca kibiców, Oprócz stricte sportowej rywalizacji postanowiliśmy wyróżnić również najpiękniej przebranych. W specjalnie przygotowanym dla zawodników, kibiców i wszystkich mieszkańców miasta programie zapewniliśmy również mnóstwo nieodpłatnych atrakcji i liczne konkursy z nagrodami.

W tym roku po raz pierwszy, jako nieliczni w regionie, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kontroli antydopingowej wśród zwycięzców Mazowieckiej Piętnastki. Mamy nadzieję, iż otrzymane wyniki nie mienią nic w klasyfikacji końcowej, a samo przeprowadzenie kontroli właśnie w naszym mieście spowoduje, iż będziemy postrzegani jako dobrzy organizatorzy, dbający o czysty sport i prawdziwe emocje.

Ważnym aspektem z punktu widzenie organizacyjnego jest dla nas fakt, iż od kilku lat na patronat medialny i relacje na antenie decyduje się TVP3 Warszawa, a całość imprezy jest dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zaufanie naszych przyjaciół, którzy w większości są z nami od kilku – kilkunastu lat pozwala nam wierzyć, że kolejne edycje będą na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym, choć ta Mazowiecka  Piętnastka została dobrze oceniona i mocno doceniona w środowisku biegaczy.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i już dziś zapraszamy na kolejną edycję biegów! Do zobaczenia!

zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top