Home Kolarstwo Puchar Polski
Dziś jest 2022-07-04
Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Puchar Polski

Kolarski Klasyk Super Prestige 8.05.206 - podsumowanie

Właśnie mija okrągły miesiąc kiedy kolarze szosowi w całym kraju zaczęli swoją rywalizację. Dla zawodników Kolarskiego Klubu V-MAX z Mińska Mazowieckiego ostatnie cztery weekendy oznaczały regularne starty w rozmaitych wyścigach w różnych zakątkach Polski. Najmłodsi podopieczni trenera Jacka Tomkiewicza zdobywali miejsca na podium w wyścigach MTB w Puławach i Jabłonnie gdzie imponująco wypadli Aleksandra Tylkowska i Mateusz Szczepański.

Nieco starsi koledzy i koleżanki z mińskiego klubu czyli 14-16 latkowie mimo młodego wieku mają już za sobą kilka sezonów startowych. Dzisiaj są już doświadczonymi zawodnikami i posiadaczami licencji kolarskich MWZKOL. Spośród tej młodzieży skupionej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji regularnie co tydzień największych powodów do dumy dostarcza nam Zuzia Sierhej i Kuba Soszka. Ta dwójka systematycznie zalicza najsilniej obsadzone wyścigi w kraju i wypada tam fantastycznie. Oboje stawali już wielokrotnie na podium, a w zeszłym sezonie wygrali rankingi w challenge,u MWZKOL. Nic dziwnego że obecnie mierzą w najwyższe trofea i to im się dotychczas udaje.

Tradycyjnie, jak co roku, mińscy kibice kolarstwa spoglądają na poczynania "elity" V-MAXu czyli najsilniejszych zawodników kategorii 17-29 lat. Podobnie jak w latach poprzednich kolarze V-MAXu bez żadnych obaw stają do konfrontacji również z międzynarodowym peletonem zawodowym. Już samo ukończenie takiego wyścigu jest dużym osiągnięciem ale fakt obecności w pierwszej dwudziestce koszulki z herbem Mińska Mazowieckiego to już sensacja !!! Mateusz Mikulski i Krzysiek Kryczka wiedzą jak jeździć wyścigi gdzie średnia prędkość to 43 km/h. Tak właśnie było tydzień temu na międzynarodowych wyścigach w Raciążu i Baboszewie. Właściwie sezon 2016 dopiero się zaczął ale już widać, że forma przychodzi w odpowiednim momencie. Potwierdzają to wydarzenia z ostatniej niedzieli 8.05.2016 r. w Mińsku Mazowieckim...

Wszystko zaczęło się w samo południe na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wyszyńskiego 56. Od rana miejsca parkingowe zajmowały samochody z rejestracjami całej Polski, a także Rosji i Ukrainy. Start honorowy wyznaczony na godzinę 12:00 był też momentem początku "VIII Rowerowej RekreAKCJI" z udziałem mieszkańców miasta - fanów jazdy na rowerze. Jak zawsze owa "rodzinna" przejażdżka miała wyjątkową oprawę bowiem w jednym peletonie zmieszali się kolarze wyczynowi i rodziny z dziećmi. Cała ta prawie 300-osobowa kolorowa masa pod sprawną eskortą policji przemieściła się w kierunku Królewca gdzie na linii startu ustawili się już wyłącznie kolarze, rozpoczynając swoje zmagania w ramach Pucharu Polski - Super Prestige.

Łatwo było  przewidzieć, że przed własną publicznością miński Klub V-MAX chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Pewną presję na zawodnikach wywierał fakt, że rok wcześniej w ogólnopolskiej klasyfikacji generalnej "Super Prestge" całe podium w kategorii 17-29 lat -zajęli kolarze V-MAXu !!!

W niedzielę do pełnego szczęścia zabrakło naprawdę niewiele...ale dwa trykoty na drugim i trzecim miejscu podium - to i tak świetny wynik. Wielkie słowa uznania dla Mateusza Mikulskiego i Krzysztofa Kryczki. Wygrał zawodnik "Legii 1928" - Kamil Lewandowski. Brawa i podziękowania za walkę dla wszystkich mińskich kolarzy. To był piękny sportowy spektakl.

"...moi zawodnicy nie pierwszy raz pokazują, że potrafią i uwielbiają wygrywać. Szukają tylko najmocniejszych rywali, najtrudniejszych wyścigów. Konfrontacja ze słabszymi nie daje im już satysfakcji. Od początku wpajam im hasło - bij mistrza. Tędy prowadzi droga na szczyty..." J.Tomkiewicz - trener V-MAXu.

Całą niedzielną imprezę patronatem honorowym objął Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki - Janusz Antoni Piechoski a gościny kolarzom udzielił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Już za tydzień 14.05.2016 r.w sobotę - znów wielkie kolarskie święto. Szosowy peleton pojawi się na fantastycznych, urokliwych drogach Mrozów.

zapraszamy do galerii zdjęć


Kolarski Klasyk Super Prestige 8.05.206


Podkategorie

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top