Home Ferie z MOSiR Poprzednie lata Ferie z MOSiR 2016
Dziś jest 2022-01-20
Imieniny: Fabioli, Mily, Sebastiana
Styczen 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

Ferie z MOSiR 2016

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest organizatorem akcji Ferie z MOSiR 2016, w ramach której uatrakcyjnia dzieciom czas wolny od szkoły. Dajemy możliwość uczestnictwa w aktywnościach sportowo-rekreacyjnych dopasowanych do wieku i możliwości dzieci. Zgłoszenia na nieodpłatne zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Nabór był otwarty, a o zakwalifikowaniu do grupy decydowała kolejność zgłoszeń.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia zumba kids dla dzieci w wieku 6-10 lat, które w tym roku po raz pierwszy zagościły w ofercie MOSiR.  Zajęcia te odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 15.00-16.00 w sali przy ul. Sportowej 1. Dzieci pod okiem instruktorki Pani Eweliny Kaski Łobodowskiej aktywnie spędzają czas ucząc się wciąż nowych kroków tańca latynoamerykańskiego połączonych z elementami fitnessu.

Kolejną aktywnością cieszącą się jak zawsze ogromną popularnością są zajęcia nauki i doskonalenia pływania, które w ramach tegorocznej akcji są realizowane w trzech grupach. Pierwszą grupę  stanowią dzieci w wieku 5-6 lat, kolejne dwie to dzieci ze szkół podstawowych. Podczas zajęć kursanci oswajają się z wodą, uczą bezpiecznych zachowań nad zbiornikami wodnymi, ćwiczą skoki do wody i uczą podstawowych elementów nauki pływania. Nie brakuje również czasu na rekreację, tj. zjazdy na zjeżdżalni, gry i zabawy. Zajęcia prowadzą instruktorzy pływania Pan Adrian Jarzębski oraz Pani Bożena Niemyjska.

Tradycyjnie podczas ferii prowadzone są również zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. W tym roku przewidzieliśmy zajęcia dla jednej grupy, a w związku z dużą ilością zgłoszeń postanowiliśmy objąć szkółkę dodatkowych 15 osób. Szkółka łyżwiarstwa jest prowadzona przez instruktora Pana Konrada Gomulskiego, druga zaś przez Pana Kamila Ołdaka. Dzieci podczas półtoragodzinnych zajęć trzy razy w tygodniu uczą się jazdy do przodu, do tyłu, „przeplatanki” itp. Organizacja czasu wolnego na lodowisku spotyka się z dużą aprobatą rodziców, którzy często wybierają tą formę aktywności dla dzieci.

W ramach akcji zorganizowaliśmy również Akademię Tenisa Stołowego, która była dedykowana dzieciom ze szkół podstawowych klasy I-VI. Półtoragodzinne zajęcia prowadził instruktor Pan Marek Kudelski na świetlicy przy ul. Sportowej 1  przez pierwszy tydzień ferii – od poniedziałku do soboty. Dzieci pod jego okiem uczyły się i doskonaliły grę w tenisa stołowego.

Nowością w ofercie MOSiR są zajęcia jogi dla rodzica i dziecka w wieku 7-10 lat. Sześć bloków godzinnych zajęć prowadzonych przez Panią Edytę Matejko-Paszkowską są nie lada gratką dla fanów relaksacyjnych gier i zabaw. Jest to nowa forma zajęć proponowanych MOSiR. Mamy nadzieję, że zajęcia jogi spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem podczas letniej akcji MOSiR pamiętając, że joga jest nie tylko dla ciała ale też dla duszy!

Ponadto przypominamy, iż podczas ferii dzieci i młodzież do 25 roku życia za okazaniem odpowiedniego dokumentu mogli zakupić bilet na basen za 3zł, a na lodowisko za jedynie 2zł.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą ofertą i zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top