Home Ferie z MOSiR Poprzednie lata
Dziś jest 2018-10-22
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybyslawa
Pazdziernik 2018
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

Poprzednie lata

Ferie 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harmonogram

Zasady naboru

 


Ferie z MOSiR 2017 - podsumowanie

W okresie od 11 do 26 lutego 2017 MOSiR był organizatorem akcji Ferie z MOSiR 2017. W ramach aktywności sportowych zaproponowaliśmy udział w Familiadzie Wodnej (12 lutego), kolejny weekend to Aquacycling Day - rowerki w wodzie dedykowane osobom powyżej 18 roku życia (19 lutego), natomiast 26 lutego to niedzielna zabawa podczas Familiady na Lodowisku. Ponadto wszystkim milusińskim zaserwowaliśmy wspólną zabawę poprzez udział w programie obejmującym cztery aktywności, tj. LISY (fiki-miki w rytm muzyki), PINGWINY (aquaspotkania z nauką pływania), MISIE (ćwicz na macie bracie), RENIFERY (zimowe ślizgi umizgi). Spośród tysiąca e-mailowych zgłoszeń utworzyliśmy dwanaście grup dając tym samym szansę prawie 200 dzieciom na nieodpłatne uczestnictwo w feryjnej zabawie. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na basenie. Nauka pływania poprzez zabawę odbywała się podczas godzinnych zajęć od poniedziałku do piątku przez okres dwóch tygodni. Cała rzesza fanów lodowych ślizgów doskonalili jazdę na łyżwach, która odbywała się trzy razy w tygodniu podczas 1,5h. Następne dwie grupy to rozbrykane LISKI realizujące taneczne zabawy oraz waleczne MSIE, które pod czujnym okiem instruktorów poznawały tajniki różnych sztuk walk.

To był świetnie spędzony czas – sport, rekreacja, zabawa i edukacja. Do zobaczenia w wakacje!!!

zapraszamy do galerii zdjęć


Ferie z MOSiR 2016

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest organizatorem akcji Ferie z MOSiR 2016, w ramach której uatrakcyjnia dzieciom czas wolny od szkoły. Dajemy możliwość uczestnictwa w aktywnościach sportowo-rekreacyjnych dopasowanych do wieku i możliwości dzieci. Zgłoszenia na nieodpłatne zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Nabór był otwarty, a o zakwalifikowaniu do grupy decydowała kolejność zgłoszeń.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia zumba kids dla dzieci w wieku 6-10 lat, które w tym roku po raz pierwszy zagościły w ofercie MOSiR.  Zajęcia te odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 15.00-16.00 w sali przy ul. Sportowej 1. Dzieci pod okiem instruktorki Pani Eweliny Kaski Łobodowskiej aktywnie spędzają czas ucząc się wciąż nowych kroków tańca latynoamerykańskiego połączonych z elementami fitnessu.

Kolejną aktywnością cieszącą się jak zawsze ogromną popularnością są zajęcia nauki i doskonalenia pływania, które w ramach tegorocznej akcji są realizowane w trzech grupach. Pierwszą grupę  stanowią dzieci w wieku 5-6 lat, kolejne dwie to dzieci ze szkół podstawowych. Podczas zajęć kursanci oswajają się z wodą, uczą bezpiecznych zachowań nad zbiornikami wodnymi, ćwiczą skoki do wody i uczą podstawowych elementów nauki pływania. Nie brakuje również czasu na rekreację, tj. zjazdy na zjeżdżalni, gry i zabawy. Zajęcia prowadzą instruktorzy pływania Pan Adrian Jarzębski oraz Pani Bożena Niemyjska.

Tradycyjnie podczas ferii prowadzone są również zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. W tym roku przewidzieliśmy zajęcia dla jednej grupy, a w związku z dużą ilością zgłoszeń postanowiliśmy objąć szkółkę dodatkowych 15 osób. Szkółka łyżwiarstwa jest prowadzona przez instruktora Pana Konrada Gomulskiego, druga zaś przez Pana Kamila Ołdaka. Dzieci podczas półtoragodzinnych zajęć trzy razy w tygodniu uczą się jazdy do przodu, do tyłu, „przeplatanki” itp. Organizacja czasu wolnego na lodowisku spotyka się z dużą aprobatą rodziców, którzy często wybierają tą formę aktywności dla dzieci.

W ramach akcji zorganizowaliśmy również Akademię Tenisa Stołowego, która była dedykowana dzieciom ze szkół podstawowych klasy I-VI. Półtoragodzinne zajęcia prowadził instruktor Pan Marek Kudelski na świetlicy przy ul. Sportowej 1  przez pierwszy tydzień ferii – od poniedziałku do soboty. Dzieci pod jego okiem uczyły się i doskonaliły grę w tenisa stołowego.

Nowością w ofercie MOSiR są zajęcia jogi dla rodzica i dziecka w wieku 7-10 lat. Sześć bloków godzinnych zajęć prowadzonych przez Panią Edytę Matejko-Paszkowską są nie lada gratką dla fanów relaksacyjnych gier i zabaw. Jest to nowa forma zajęć proponowanych MOSiR. Mamy nadzieję, że zajęcia jogi spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem podczas letniej akcji MOSiR pamiętając, że joga jest nie tylko dla ciała ale też dla duszy!

Ponadto przypominamy, iż podczas ferii dzieci i młodzież do 25 roku życia za okazaniem odpowiedniego dokumentu mogli zakupić bilet na basen za 3zł, a na lodowisko za jedynie 2zł.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą ofertą i zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Ferie z MOSiR 2017


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top