Home Biegi Powitanie Wiosny Poprzednie lata
Dziś jest 2022-05-22
Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Poprzednie lata

Biegi Przełajowe Powitanie Wiosny 21.03.2015 - podsumowanie

W dniu 21 marca 2015 odbyły się Biegi Przełajowe Powitanie Wiosny. Tegoroczna edycja biegów została zaplanowana w dzień pierwszego dnia prawdziwej, kalendarzowej wiosny zachęcając tym samym trzystu biegaczy do przyjścia na stadion MOSiR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim. Zawodnicy rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców w kategoriach szkoły podstawowe klasy I-III (400m), klasy IV (600m), klasy V-VI 800m (dziewczęta), 1000m (chłopcy), szkoły gimnazjalne – 1000m (dziewczęta), 1500m (chłopcy).  Powyżej 16 lat wystartować można było na dystansie ok. 5000m z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Czytaj więcej...

Powitanie Wiosny 19.03.2016

W dniu 19 marca 2016 na stadionie MOSiR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim odbyła się pierwsza impreza plenerowa MOSiR w roku 2016 czyli Biegi Powitanie Wiosny. Rokrocznie zawody są rozpoczęciem sezonu biegowego w Mińsku Mazowieckim, a na starcie pojawiają się dzieci, młodzież i dorośli z całego regionu. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć na swoim obiekcie 243 zawodników, którzy rywalizowali w następujących kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-III, IV, V-VI, szkoły gimnazjalne oraz open. Mimo niesprzyjającej aury, silnego wiatru oraz drobnego śniegu, który utrudniał rywalizację zawodnicy spisali się „na medal”, który został im wręczony tuż po przekroczeniu linii mety. Najlepsi w każdej kategorii otrzymali puchar za zwycięstwo, a najlepsze trójki dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto każdy zawodnik biorący udział w rywalizacji otrzymał słodki upominek ufundowany przez MOSiR.

Wyniki biegów przedstawiają się następująco:

szkoły podstawowe klasy I-III

 1. Hanna Odolińska, Otwock / Dawid Jeżewski, Dwornia
 2. Julia Niedziałek, Mińsk Mazowiecki / Maciej Gałązka, Mińsk Mazowiecki
 3. Oliwia Jackiewicz, Jakubów/ Adrian Gilant, Mińsk Mazowiecki

szkoły podstawowe klasa IV

 1. Nikola Maślak, Dwornia / Miłosz Sitkiewicz, Dwornia
 2. Wiktoria Cyran, Jakubów / Kamil Sternik, Mińsk Mazowiecki
 3. Luiza Morawska, Mińsk Mazowiecki / Mateusz Grajda, Mińsk Mazowiecki

szkoły podstawowe klasy V-VI

 1. Karolina Krajewska, Wołomin/  Maciej Jędrzejewski, Garwolin
 2. Agata Szaniawska, Garwolin  / Jan Włodarek, Mińsk Mazowiecki
 3. Patrycja Głodek, Dworna / Jakub Witon, Mińsk Mazowiecki

szkoły gimnazjalne

 1. Natalia Przybysz, Garwolin / Daniel Tokarski, Pilawa
 2. Olga Nowak, Mińsk Mazowiecki / Franciszek Kołodziejczyk, Mińsk Mazowiecki
 3. Kamila Chłopik, Zamienie / Mateusz Gawryluk, Mińsk Mazowiecki

Kategoria kobiety

 1. Emilia Mazek, Garwolin
 2. Kamila Dziubak, Garwolin
 3. Paulina Zatorska, Rąbierz

Kategoria mężczyźni

 1. Florian Pyszel, Mińsk Mazowiecki
 2. Bartosz Przybysz, Garwolin
 3. Rafał Wtulich, Dębe Wielkie

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, widzimy się już niebawem 29 maja 2016 na placu przy ul. Chełmońskiego!

zapraszamy do galerii


Powitanie Wiosny 2018

ZIMNO! ZIMNO! ZIMNO! Ile razy ostatnio to słowo zostało przez Ciebie wypowiedziane? Kiedy wreszcie przyjdzie wiosna?
A my mówimy Wam, że jak jej na POWITANIE nie wyjdziemy, to może o nas zapomnieć :)  To co? Będziecie z nami? To nic nie kosztuje, a radość wielka :)
I BĘDZIE PYSZNA GROCHÓWECZKA

ZAPISUJEMY SIĘ NA: https://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/548/biegi-przelajowe-powitanie-wiosny.html

PROSIMY O ROZWAŻNE ZAPISY, BO BIEG JEST NIEODPŁATNY, A ZAPISUJĄC SIĘ I NIE BIORĄC UDZIAŁU BLOKUJESZ MIEJSCE INNYM, CHĘTNYM POBIEC OSOBOM

Regulamin "Powitania Wiosny"


Powitanie Wiosny 2017 - podsumowanie

W dniu 19 marca 2017 obiekt MOSiR przy ul. Sportowej 1 oraz przyległe tereny leśne stały się areną zmagań biegaczy, którzy spotkali się z nami na imprezie pod przekorną, jak na panujące tego dnia warunki, nazwą Powitanie Wiosny.

Punktualnie o godzinie 11.15 wystartowali najmłodsi! Zapoczątkowane przez nas w tym roku biegi milusińskich przyciągnęły na start siedemnaście osób. „Wesołe Szczypiorki” miały do pokonania 200m dystans, a każdy z nich otrzymał na mecie pamiątkowy medal, słodkości oraz wiosenne nasionka szczypiorku/rzeżuchy… Ponadto najlepsi otrzymali puchary, dyplomy, zwiastujące wiosnę wianki, ogromne pluszowe zabawki oraz gry będące wspaniałym wiosennym prezentem rekompensującym złą pogodę tego dnia! Pierwszoplanowymi bohaterami byli kolejno:

 1. Kinga Wojtaczka, Antek Jaworski
 2. Kasia Przestrzelska, Bartosz Gawryś
 3. Wiktoria Czyżowska, Krzysztof Szczepaniuk

Piętnaście minut później nastąpił start do biegu na 400m dedykowany dzieciom z klas I-III szkół podstawowych. Spośród prawie 30 zawodników najlepsi okazali się:

 1. Anna Wojtaczka, Mikołaj Miłkowski
 2. Natasza Przestrzelska, Adrian Gilant
 3. Natalia Kopacz, Dawid Maślak

Przed południem wystartowali jeszcze czwartoklasiści, spośród których najlepsi to:

 1. Anna Obercich, Rafał Mienicki
 2. Julia Niedziałek, Maciek Skup
 3. Amelia Kot, Jakub Strzałkowski

a także reprezentanci klas 5-6 szkół podstawowych (25 zawodników), gdzie na podium stanęli:

 1. Lidia Cati, Jacek Febert
 2. Patrycja Głodek, Wiktor Miłkowski
 3. Nikola Maślak, Mateusz Witkowski

Tuż po południu poznaliśmy również najlepszych gimnazjalistów, gdzie spośród 34 zawodników najszybszymi okazali się:

 1. Agata Szaniawska, Adam Mikuła
 2. Klaudia Woźniak, Jakub Bieńkowski
 3. Karolina Kucharska, Jan Włodarek

Biegi, które na przestrzeni lat odbywają się w bardzo różnych warunkach pogodowych (pomimo, iż nie towarzyszą im żadne dodatkowe atrakcje) przyciągają całą masę zawodników chętnych propagować z nami aktywny styl życia, a którzy wraz z kibicami tworzą wspaniałą, klimatyczną atmosferę przedsięwzięcia. Popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży przyświeca tej imprezie od wielu lat, a Organizatorów niezmiernie cieszy fakt, iż poza zawodnikami z naszego rodzinnego miasta na nasze zaproszenie rokrocznie odpowiadają zawodnicy z bliższych i dalszych okolic, stąd możemy gościć również mieszkańców Garwolina, Siedlec czy Warszawy.

 Wiosennego święta nie wyobrażamy sobie bez kategorii open w której startujący, mimo trudnych warunków na trasie, świetnie poradzili sobie z dystansem. Punktualnie o godzinie 13.00 ruszyli, a tuż po chwili linię mety przekroczył Pan Adrian Marcinkiewicz (Pogoń Siedlce/Reprezentant Polski Osób Niepełnosprawnych w biegach średniodystansowych – wada słuchu), który ze znacznym wyprzedzeniem pokonał utytułowanych reprezentantów MKB Dreptak Zbyszka Lamparskiego oraz Pawła Czyżkowskiego. Na szczególną uwagę zasługuje również fantastyczny występ kobiet spośród których najlepszą okazała się Emilia Mazek (Wilga Garwolin), która wyprzedziła Katarzynę Truszczyńską (MKB Dreptak) oraz Aleksandrę Wicik-Kowalczyk (MKB Dreptak). I w tym miejscu nie omieszkamy wspomnieć o cudownych i uroczych „Wiosnach”, które przepięknie wystrojone zagrały z nami „w zielone”, czyli odpowiedziały na nasz apel dotyczący interpretacji wiosny całym sobą. Dziękujemy za podjęcie wyzwania i serdecznie gratulujemy nagród ufundowanych Ośrodek.

Każdy zawodnik, który przekroczył linię mety otrzymał specjalnie przygotowany na tę okazję, niezwykle wiosenny pamiątkowy medal, który miejmy nadzieję będzie przypominał to emocjonujące niedzielne popołudnie. Podczas dekoracji zwycięzcom wręczono okazałe puchary, natomiast za drugie i trzecie lokaty pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora. Wychodząc naprzeciw chłodnej aurze pracownicy Ośrodka zapewnili rozgrzewający posiłek regeneracyjny w postaci zupy, bufet ze słodkimi przekąskami i ciepłymi napojami, a także pakiet startowy w postaci słodkiej przekąski. Tradycyjnie, po uroczystej ceremonii dekoracji nastąpił konkurs z nagrodami (i to nie byle jakimi!) w którym mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy sportowych zmagań. Organizacja tych zawodów utwierdziła nas w przekonaniu, że wiosna to nie tylko pogoda! Wiosnę można (a nawet trzeba :))) poczuć sercem i głową, a z takimi uczestnikami i kibicami  w to niedzielne południe poczuliśmy się niezwykle ciepło i wiosennie!

zapraszamy do galerii zdjęć

Wyniki


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top