Home Badminton Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Poprzednie lata MISTRZOSTWA MIŃSKA MAZOWIECKIEGO W BADMINTONIE 22.03.2015 podsumowanie
Dziś jest 2022-08-19
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

MISTRZOSTWA MIŃSKA MAZOWIECKIEGO W BADMINTONIE 22.03.2015 podsumowanie

22 marca 2015 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w badmintonie kończące cykl turniejów grand prix w sezonie 2014/15. Zawody zgromadziły na starcie 55 uczestników w czterech kategoriach.

Rezultaty w poszczególnych kategoriach (czołówka):

OPEN:

1.Dawid Maron,

2.Tomek Mądry,

 3.Nikodem Kowalski,

4.Mateusz Duchna,

5.Wojciech Piątek,

6.Tomasz Mikołajczyk,

7.Kasia Wróblewska,

8.Andrzej Winek

KOBIETY:

1.Karolina Gardecka,

2.Magdalena Dobosz,

3.Karolina Witczak,

 4.Katarzyna Lempa

SKRZATY:

1.Wiktor Wojnarski,

2.Bartek Sowa,

3.Kajetan Gorczyca,

4.Jakub Jagiełło

TURNIEJ DEBLOWY:

1.Mateusz Duchna/Andrzej Winek, 

2.Kasia i Irek Wróblewscy, 

3.Paweł Bieliński/Sławomir Gawin.

Rywalizacja wśród skrzatów i kobiet potwierdziła dotychczasową kolejność w klasyfikacji. W tych kategoriach w całym sezonie notowano niedużą frekwencję. Należy podkreślić, że najlepsze zawodniczki zdecydowały się na występy w kategorii OPEN, a rywalizując z mężczyznami często odnosiły sukcesy. Czternastoletnia Kasia Wróblewska zajęła 8 miejsce w klasyfikacji generalnej pokonując wielu doświadczonych badmintonistów. Zarówno Mistrzostwa jak i poprzednie turnieje miały charakter otwarty, dlatego też gościliśmy wielu zawodników z innych miast. W finale mistrzostw wystąpiło dwóch młodych badmintonistów z Warszawy. W pojedynku stojącym na wysokim poziomie Dawid Maron pokonał Tomka Mądrego w setach 2-1. W półfinale nastoletni Tomek sprawił niespodziankę zwyciężając niepokonanego w tym sezonie Nikodema Kowalskiego.  W drugim meczu półfinałowym Maron uporał się z wychowankiem garwolińskiego klubu badmintona – Mateuszem Duchną.

Dodatkową atrakcją Mistrzostw był turniej deblowy do którego zgłosiło się 8 par. Zwyciężył wspomniany już Mateusz Duchna w parze z Andrzejem Winkiem pokonując w finale duet rodzinny - Irka Wróblewskiego z jego córką Kasią.

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw, a także klasyfikacji grand prix  we wszystkich kategoriach otrzymali puchary, dyplomy i upominki.

zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top