Dziś jest 2020-07-11
Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
Lipiec 2020
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

Grand Prix

W kalendarzu sportowym MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI na rok 2012 istotną pozycję zajmą turnieje badmintona składające się na cykl GRAND PRIX sezonu 2012-2013. będzie to kontynuacja podobnych zawodów organizowanych od kilku lat – początkowo w Sali gimnastycznej szk. Podst. Nr.5, a w ostatnich latach w hali sportowej przy szk. Podst. Nr.2. w niedługim czasie ustalone zostaną terminy turniejów, ale zwykle wiadomo że na pierwszą rywalizację zaprosimy badmintonistów na początku listopada a na następne w odstępach cztero lub pięciotygodniowych.

Zawodnicy toczą pojedynki w czterech kategoriach:

  • OPEN
  • KOBIET
  • MŁODZIKÓW
  • SKRZATÓW

W ubiegłym sezonie w sumie sklasyfikowano Około 70 amatorów tego sportu – nie tylko z naszego miasta ale także z Warszawy, Garwolina, Halinowa, Konstancina i kilku mniejszych miejscowości. Szczególnie mocną ekipę stanowią badmintoniści trenujący w Konstancinie, którzy wspólnie ze zwycięzcą klasyfikacji – JACKIEM SADRZAKIEM z Warszawy nadają ton rywalizacji w kategorii OPEN. Mińsk Mazowiecki posiadający pewne tradycje w tej dyscyplinie datujące się jeszcze lat 80-tych może pochwalić się kilkoma zawodnikami z dużymi umiejętnościami, ale to zwykle amatorzy zajmujący się różnymi sportami bez szczególnej specjalizacji, a więc i bez regularnych treningów niezbędnych do osiągania sukcesów. Dużym plusem mińskich zawodów jest ich otwarta formuła bez opłat wpisowych, co odróżnia je od  wielu turniejów organizowanych w innych miastach.

Dbamy przy tym o odpowiednią oprawę imprezy – cykl GRAND PRIX kończy się MISTRZOSTWAMI MIŃSKA MAZOWIECKIEGO po których najlepsi otrzymują puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe, a wszyscy  uczestnicy pamiątkowe koszulki.

Badminton posiada wiele walorów nadających mu szczególną wartość:

  • niewielkie wymagania lokalizacyjne – dla rekreacji wystarcza kawałek placu i niezbyt drogi sprzęt lub niewielka sala gimnastyczna
  • w porównaniu z innymi dyscyplinami rakietowymi – łatwość opanowania podstawowej techniki gry
  • w tymże też porównaniu – duża dynamika i szybkość poruszania się
  • zaangażowanie prawie wszystkich grup mięśniowych bez ich szczególnego przeciążenia

Wymienione cechy sprawiają, że badminton jest idealnym sportem dla osób chcących utrzymywać właściwą kondycję fizyczną lub mających problemy z nadwagą.

W wymiarze turniejowym – zawodniczym grę w badmintona uprawia się w hali sportowej, i w tym przypadku konkurencja kojarzona z odbijaniem lotki na plaży staje się dużo trudniejsza. Zbliżenie poziomu sportowego do najlepszych – choćby w naszym mieście- wymaga nienagannej sprawności fizycznej, kondycji, i wytrwałości w regularnych treningach, ale to dotyczy raczej wszystkich dyscyplin.


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top