Home Badminton Grand Prix Poprzednie lata Sprawozdanie z V turnieju badmintona
Dziś jest 2022-09-30
Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Sprawozdanie z V turnieju badmintona

 

Piąty turniej badmintona z cyklu GRAND PRIX sezonu 2014/2015 odbył się 22 lutego w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr2. W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięło udział 26 zawodników w kategorii OPEN oraz 4 skrzatów.

Rezultaty zawodów nie przyniosły  niespodzianek, ale emocji i ciekawych pojedynków nie brakowało. Tradycyjnie rozpoczęli najmłodsi gracze – ze szkół podstawowych - wśród których przewodzi zdecydowanie w tym sezonie Wiktor Wojnarski, natomiast o drugie miejsce zaciętą walkę stoczyli Jakub Jagiełło z Jasiem Maguzą. Po dogrywce wygrał Jakub w setach 2-1.

Finał turnieju głównego tradycyjnie zakończył się zwycięstwem Nikodema Kowalskiego nad Wojciechem Piątkiem. Trzecią pozycję znów potwierdził Norbert Wiecha pokonując Irka Wróblewskiego, który dość niespodziewanie wygrał grupę eliminacyjną i znalazł się w czołowej czwórce zawodów. Ciekawa rywalizacja trwała w turnieju rangi drugiej przeznaczonej dla słabszej grupy zawodników. Wygrała ją Beata Kowalczyk. Zaobserwowano znaczny wzrost poziomu całej stawki, dzięki czemu nawet doświadczeni badmintoniści toczą wyrównane pojedynki w tej słabszej grupie. W randze pierwszej na każdym turnieju pojawiają się nowi zawodnicy zwykle prezentujący wysokie umiejętności. Są oni kuszeni poziomem, organizacją i systemem rozgrywek pozwalającym wszystkim zagrać co najmniej cztery mecze z równorzędnymi przeciwnikami. Dodatkowego smaczku turniejowi dodał udział 64-letniego byłego reprezentanta I-ligowej Wilgi Garwolin – Jerzego Rybickiego, który zajął w sumie 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

WYNIKI OPEN:

1.Kowalski Nikodem 

2.Piątek Wojciech 

3.Wiecha Norbert 

4.Wróblewski Ireneusz      

5.Duchna Mateusz 

6.Rybicki Jerzy 

7.Lubelski Marcin 

8.Walenda Leszek

 

WYNIKI SKRZATY: 

1.Wojnarski Wiktor

 2.Jagiełło Jakub 

3.Maguza Jan 

4.Gorczyca Kajetan

 

Wyniki VII Otwartego Grand Prix Amatorów w Badmintonie 2014/2015


 

Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top