Home Powitanie Wiosny 25.03.2018 - podsumowanie
Dziś jest 2019-06-20
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafala
Czerwiec 2019
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

Powitanie Wiosny 25.03.2018 - podsumowanie

Przychodzi marzec, przychodzi wiosna, przychodzi czas na zielone biegi przełajowe….

25 marca 2018 przy Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim odbyło się Powitanie Wiosny. Impreza z tradycjami, która rokrocznie ma niezwykle rodzinny charakter, zachęciła do udziału 237 zawodników, którzy rywalizowali w następujących kategoriach:
- Wesoły Szczypiorek (44 zawodników),

- szkoły podstawowe klasy I-III (42 zawodników),

- klasy IV-V (34 zawodników), klasy VI-VII (27 zawodników),

- szkoły gimnazjalne (9 zawodników)

- bieg open dla kobiet i mężczyzn (81 zawodników).

Trasa biegów, jak na przełaje przystało, wiodła leśnymi ścieżkami, które jak twierdzą sami zainteresowani były niezwykle wymagającą areną zmagań. Od godziny 9.00 Organizatorzy zaprosili wcześniej zapisanych do biura zawodów po odbiór pakietów startowych nawiązujących swoją zwartością do wiosennej zieleni, w których znalazł się m.in. wiosenny zielony gadżet , nasiona szczypiorku, batonik i woda. Po raz pierwszy w tym roku numer startowy posiadał chip do pomiaru czasu, który w sposób profesjonalny pozawalał na ustalenie kolejności zawodników na mecie. Punktualnie o godz. 11:30 rozpoczął się pierwszy bieg, a następnie w odstępach co 15 minut rozpoczynały się kolejne wyścigi w pozostałych kategoriach. Najbardziej wesołym, a zarazem widowiskowym startem był z pewnością Bieg Wesołego Szczypiorka dedykowany milusińskim w wieku 4-6 lat, którzy w imponujący sposób walczyli z 250m dystansem. Młodzi adepci biegania zrobili ogromne wrażenie na wszystkich obecnych swoją walecznością i hartem ducha! Zwycięzcy biegu to Laura Komorzycka, Oliwia Krupka i Zuzanna Mallach oraz Fabian Gilant, Kacper Kowalki, Aleksander Buta.

Wiosennego święta nie wyobrażamy sobie bez startu kategorii open, w której zawodnicy świetnie poradził sobie z dystansem 4500 m. Trzy okrążenia po 1500m, które wiodły terenami leśnymi dały doskonałą możliwość obserwacji pierwszych oznak wiosny, jakie pojawiają się w naszym otoczeniu! W biegu open na obserwację wiosennych zjawisk niestety czasu nie mieli zwycięzcy. Przebiegi dystans błyskawicznie i tym samym zasługują na szczególną uwagę - zwłaszcza Kamil Młynarz (SKB Kraśnik), który zajął pierwsze miejsce z dużą przewagą przed Kajetanem Przestrzelskim (MKS Pogoń Siedlce) oraz Danielem Marciniakiem (Zakrzew), a także zwyciężczyni kat. kobiet Olga Pechcin (KS Zielono-Czarni), która wygrała z Natalią Przybysz (Wilga Garwolin) oraz Katarzyną Truszczyńską (MKB Dreptak). Każdy zawodnik, który przekroczył linię mety otrzymał piękny, pamiątkowy, niezwykle wiosenny medal, który będzie przypominał wspólne świętowanie! Po biegach nastąpiła najbardziej przyjemna część imprezy, czyli uroczyste dekoracje, którym przewodził Dyrektor MOSiR Robert Smuga. Do najlepszych zawodników w każdej kategorii trafiły okazałe puchary, a także cenne nagrody rzeczowe! Wszyscy mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami, w którym było do wygrania ponad 40 wiosennych nagród! Tradycyjnie, zawodnicy mogli częstować się przekąskami ze słodkiego bufetu oraz przepyszną rozgrzewającą grochówką! Pragniemy założyć serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy świętowali razem z nami tę długo wyczekiwaną porę roku, a tym którzy się zapisali i nie przyszli możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że mają czego żałować! Jeżeli o podziękowaniach mowa, pragniemy skierować je również do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w samą organizację biegu – bez Was było by ciężko!

zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top