Home Wakacje z MOSiR 2017 Środy i nagrody!
Dziś jest 2018-11-19
Imieniny: Elzbiety, Faustyny, Pawla
Listopad 2018
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

Wakacje z MOSiR 2017 Środy i nagrody!

Po kilku latach nieobecności do naszej wakacyjnej akcji wróciły zajęcia świetlicowe, które w tym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zaplanowane były na każdą środę sierpnia z tematem wiodącym, tj.
• 2 sierpnia – UMYSŁOWO – w programie zajęć odbyły się licznie przeprowadzone rebusy, krzyżówki, gry planszowe, a także Turniej w Warcaby 100-polowe i warsztaty kulturowo-językowe poprowadzone dzięki uprzejmości Fundacji EBU. Po zajęci...ach dzieci otrzymały słodki upominek, a zwycięzcy zmagań nagrody.
• 9 sierpnia – ZDROWO – celem spotkania była refleksja nad zdrowym stylem życia, nie bez powodu hasłem zajęć było znane przysłowie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora nabywały umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, opatrywaniem ran, otarć itp. Wszystko po to, by w kryzysowej sytuacji podjąć prawidłowe działania. W drugiej części dnia milusińscy uczestniczyli w warsztatach dot. zdrowego stylu życia przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim, których hasłem przewodnim była woda. Na „deser” uczestnicy mogli „trochę rozprostować kości” podczas zajęciach ogólnorozwojowych przeprowadzonych przez instruktorkę fitness.
• 16 sierpnia – SPORTOWO - w programie środowych zmagań odbywały się warsztaty w tenisa stołowego, tenisa ziemnego oraz gry i zabawy nawiązujące hasłem do ww. tematu. Prowadzący zajęcia - doświadczeni, wykwalifikowani nauczyciele i trenerzy byli pod ogromnym wrażaniem, że dzieci z imponującym zaangażowaniem aktywnie włączali się w zajęcia. W kuluarach nauczyciele zdradzili nam, że dzieci zapowiedziały aktywny udział w podobnych zajęciach w roku szkolnym, także misja upowszechniania sportów rakietkowych w naszym mieście została wykonana!
• 23 sierpnia – BAJECZNIE – w harmonogramie warsztatów odbyły się zajęcia plastyczne pod tytułem „Postaci z bajek”. Dzieci przygotowywały z plastikowych pudełek „potwory”, prześliczne ale niekiedy bardzo straszne podwodne rybki, urocze maski, gniotki itp., zaś w drugiej części dnia miały szansę pomalować sobie buzie czy zrobić tatuaż! Niewątpliwą atrakcją było kręcenie balonów, puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz animacje z chustą, która stała się przyjacielem wszystkich milusińskich!
• 30 sierpnia – WALECZNIE – przed nami kolejna środa zmagań, w których znajdują się wszelkie sporty walki! A co będzie się działo? Relacja już wkrótce!

Zajęcia odbywały się w godzinach 9.00—14.00 w sali MOSiR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim. Ciekawe tematy zajęć oraz możliwość wygrania wspaniałych nagród skłoniły nas do refleksji nad zasadnością organizacji tego typu aktywności. Kolejnym atutem (który zauważyli rodzice), był fakt, iż dzieci były zajęte zabawą i rekreacją, sprytnie przeplecioną z edukacją! A program zawsze przekraczał ich najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy!

zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top