Home Vmax 25-26.07.2015
Dziś jest 2021-11-30
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Listopad 2021
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Co sądzisz o organizowaniu dużych imprez sportowych w centrum miasta?

Jestem za - 61.1%
Tak, ale na peryferiach - 5.8%
Tak, ale w dni wolne od pracy - 24.5%
Jestem przeciw - 8.7%

oddanych głosów: 1631

Vmax 25-26.07.2015

Deszczowa i burzowa sobota przyciągnęła do Nowosolnej k. Łodzi śmietankę krajowego peletonu. Bardzo wymagająca technicznie trasa poprowadzona przez Rezerwat Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich zdziesiątkowała liczny peleton. Na domiar złego zawodników zaskoczyła fatalna pogoda. Nieziemska parnota przyniosła burzę z deszczem i gradem. Peleton szybko podzielił się na mniejsze grupy. Na niezliczonych podjazdach systematycznie opadali z sił nawet bardzo utytułowani zawodnicy. Elitę mińskiego V-MAX-u reprezentowało trzech świetnie zgranych chłopaków, którzy razem potrafią wpłynąć na to co dzieje się w peletonie. Często pokazywali to już w zeszłym sezonie. Koncert zaczął Darek Kołakowski, który w kilkuosobowej ucieczce odskoczył od peletonu. Z tyłu natychmiast zareagował młody Mateusz Mikulski wszczynając działania destrukcyjne przed pościgiem ze strony peletonu. Na 96-o kilometrowej ciężkiej trasie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Każdy z podopiecznych trenera Jacka Tomkiewicza wiedział jakie ma zadanie do wypełnienia w trosce o końcowy efekt. Sytuacja na finiszu przerosła oczekiwania. Wyścig wygrał niesamowity w tym dniu Darek Kołakowski, a Mateusz Mikulski był trzeci !!!

Kolejny dzień to obawy przed konsekwencjami sobotnich popisów V-MAX-u. Ogrom wykonanej pracy i krótki czas na regenerację mógł oznaczać tylko to najgorsze czyli walkę o przetrwanie. Niedzielna trasa w Tuszynie koło Łodzi to dla odmiany prawie płaski teren. Jednak silny wiatr wymalował na twarzach kolarzy dość markotne miny. Wiadomo, że ci którzy nie umieją jeździć w takich warunkach z góry skazani są na klęskę. Tak się też stało. Od początku zabójcze tempo 40-50 km/h i walka o najlepsze miejsce w szyku. Trzeba było wykazać się wielkim kunsztem i intuicją żeby w takich warunkach przeprowadzić jakąkolwiek akcję. I znów zaatakował Darek Kołakowski. Mając na plecach 7-u zawodników wypracowali nad peletonem jednominutową przewagę. Ponownie czujny Mateusz Mikulski musiał "zadbać o interesy" ekipy V-MAX-u. Oderwał od peletonu kilkuosobową grupę mając jednak na uwadze bezpieczeństwo naszego lidera. Główna grupa peletonu jadąca z tyłu nie miała już nic do powiedzenia. Na końcowym finiszu kibice z niedowierzaniem obserwowali kopię sytuacji z wyścigu sobotniego. Darek - pierwszy, a Mati - trzeci !!! Tego dnia komentator wyścigu odmieniał nazwę mińskiego klubu we wszystkich przypadkach.

Takie są fakty - V-MAX zdominował ogólnopolski peleton szosowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyścigów na stronie www.vmaxkolarze.pl

zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top