Home Potyczki kolarskie V-MAXu - 27-28.06.2015
Dziś jest 2022-08-19
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Sierpien 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Potyczki kolarskie V-MAXu - 27-28.06.2015

 

Wiele się działo w miniony weekend na szosowych trasach kolarskich. W Sobótce koła Wrocławia rozegrano Mistrzostwa Polski Elity gdzie wystartował zawodnik Klubu Kolarskiego V-MAX - Dariusz Kołakowski. W gronie zawodowców Darek spisywał się bardzo dzielnie. Niewątpliwym zaszczytem było walczyć ramię w ramię z samym Mistrzem Świata - Michałem Kwiatkowskim czy gwiazdą z Tour de France - Rafałem Majką.

W pobliskim Dębem Wielkim gdzie w niedzielne popołudnie trwał wielki festyn z okazji Święta Gminy odbył się szereg wyścigów z udziałem niemal całej ekipy mińskich "ścigantów" trenera V-MAXu Jacka Tomkiewicza. Po raz trzeci już rozegrano w tej miejscowości Puchar Wójta Gminy. Wyścig w tym roku został włączony do Ogólnopolskiego Challege,u Masters PZKOL co znacznie podniosło jego rangę. Zanim jednak do akcji ruszyli zawodnicy pełnoletni, pierwsze pojedynki stoczyli najmłodsi. Te zmagania objęte były ramami Ligi Szosowej Mazowsza czyli wyścigu kolarzy "licencjonowanych". W obu wyścigach podziwialiśmy bardzo wysoki poziom sportowy. W szeregach Klubu Kolarskiego V-MAX który był współorganizatorem imprezy już kilka dni wcześniej ogłoszono stan pełnej gotowości bojowej. Mińszczanie mieli wielki apetyt na laury a ich obecna dyspozycja potwierdzała że trzeba mierzyć bardzo wysoko. Rozwój wydarzeń był niesamowity.

V-MAX zdominował całą rywalizację i w najmocniejszych kategoriach wiekowych aż sześciokrotnie lądował na najwyższym stopniu podium. Ola Tylkowska (kat.ŻAK) i Iza Wiercioch (kat.Młodziczka) wśród dziewcząt były bezkonkurencyjne. Przemek Kuligowski (kat.ŻAK), Kuba Soszka (kat.Młodzik) i Dominik Murasicki (kat.Junior) wśród chłopców byli poza jakimkolwiek zasięgiem rywali. Również wśród najstarszych zawodników nie zawiódł Tomek Czyżkowski wygrywając swój wyścig w kategorii Mastersów.

"..wiedziałem, że moi zawodnicy są świetnie przygotowani do tego sezonu. Wykonali kawał ciężkiej roboty i zasługują na takie wyniki. Pierwszy raz jednak zauważyłem że poza indywidualnymi możliwościami tworzą świetny zespół który wzajemnie się wspiera. Oni dzisiaj już dobrze wiedzą że są mocni i wzbudzają respekt u rywali. Dla każdego trenera - to olbrzymia satysfakcja..." J.Tomkiewicz

Uroczysta ceremonia dekoracji zawodników przyciągnęła do głównej sceny pokaźną ilość widzów. Puchary dla zwycięzców wręczali Wójt Krzysztof Kalinowski, Dyrektor SK BANK w Mińsku Mazowieckim Michał Grochocki, oraz sponsorzy Klubu V-MAX.

Pierwsza część sezonu startowego 2015 dobiega końca. Czas zacząć przygotowanie do kolejnej jego części. Za kilka dni ekipa V_MAXu zaliczy letnie zgrupowanie na Kaszubach gdzie zrealizują nakreślony plan najcięższych treningów.

Galerie zdjęć z tej imprezy już są dostępne na klubowej stronie www.vmaxkolarze.pl oraz www.ztc.pl a niebawem ukaże się film.

zapraszamy do galerii zdjęć


Copyright 2011 © Wszelkie Prawa Zastrzezone. Projekt i Wykonanie netsites.pl
top